Informacje

Zaproszenie Burmistrza Zbąszynia

Szanowni Mieszkańcy Gminy Zbąszyń,

Wraz z organizatorami bezpłatnej akcji diagnostyczno–profilaktycznej, zapraszam na „Białą Sobotę”, która odbędzie się 29 marca 2014 roku, w godzinach od 9.00 do 12.00, w budynku Regionalnego Centrum Zdrowia na osiedlu Na Kępie 3.

To już druga Biała Sobota w krótkiej działalności nowopowstałego centrum medycznego. W czasie poprzedniej akcji z usług profilaktycznych świadczonych w nowym budynku przychodni skorzystało około 50 osób.

Tegoroczna „Biała Sobota” organizowana pod hasłem „Pamiętaj o zdrowiu” dotyczy przeciwdziałania rakowi. Na wszystkich tych, którzy 29 marca odwiedzą Regionalne Centrum Zdrowia w Zbąszyniu czekać będzie 4 lekarzy specjalistów: chirurg, dermatolog, ginekolog, neurolog oraz specjaliści z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi - mgr Sylwia Łagoda i mgr Maciej Trojanowski. Po raz pierwszy w tym dniu uruchomiona zostanie Pracowania Densytometryczna.

W ramach bezpłatnej akcji, lekarze specjaliści, zaoferują Państwu następujące badania: chirurg - badanie endoskopowe (rektoskopem) końcowego odcinka przewodu pokarmowego, dermatolog - ocena znamion skórnych przy użyciu dermatoskopu, lekarz ginekolog - cytologia a także badanie USG błony śluzowej, neurolog - USG Dopplera tętnic przedczaszkowych. Podczas „Białej Soboty” przeprowadzona zostanie także diagnostyka osteoporozy w Pracowni Densytometrycznej.

W ramach „Białej Soboty” specjaliści z Wielkopolskiego Centrum Onkologii zademonstrują: naukę samobadania piersi na fantomie, wykonają pomiar tkanki tłuszczowej oraz pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Otrzymają Państwo informacje na temat profilaktyki, wczesnego rozpoznawania i możliwości skutecznego leczenia nowotworów we wczesnych stopniach zaawansowania. Na stoisku dostępne będą materiały edukacyjne (m.in. Europejski Kodeks Walki z Rakiem, ulotki Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi).

Raz jeszcze serdecznie zapraszam do skorzystania z oferty badań profilaktycznych podczas „Białej Soboty” organizowanej przez Regionalne Centrum Zdrowia.

Burmistrz Zbąszynia
Tomasz Kurasiński


Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777