Usługi

Medycyna Estetyczna

 

Estetyka odgrywa w naszym życiu zarówno prywatnym, jak i społecznym ogromną rolę. Osoby postrzegane jako atrakcyjne są spełnione osobiście, częściej odnoszą sukcesy zawodowe. Biorąc pod uwagę, jak bardzo mocno percepcja atrakcyjności jest zakorzeniona w ludzkiej naturze, nie dziwi rosnące zapotrzebowanie na metody odmładzania naszego wyglądu.

 

Medycyna estetyczna, to stosunkowo nowe pojęcie, które zwojowało już cały świat. Dzięki rozwojowi innowacyjnych technologii oferuje ona ogromny zakres zabiegów mających zarówno wskazania zdrowotne, szczególnie w zakresie ginekologii, chirurgii i dermatochirurgii, ale także upiększających, z których najpopularniejsze są procedury przeciwzmarszczkowe z toksyną botulinową oraz wypełniacze. Zaletą medycyny estetycznej są mało inwazyjne zabiegi, które mają niewielkie ryzyko powikłań, a przede wszystkim nie są bolesne i nie wymagają hospitalizacji.

W Regionalnym Centrum Zdrowia pozyskaliśmy interdyscyplinarny zespół lekarzy, składający się ze specjalistów w dziedzinie chirurgii, dermatologii i ginekologii oraz chorób wewnętrznych, którzy obok usług medycznych w ramach swojej specjalności podstawowej, świadczą usługi z zakresu medycyny estetycznej.

Ginekologia estetyczna – praktykowana w naszej przychodni przez specjalistę ginekologa.  Zygmunt Iciek – lekarz z wieloletnim doświadczeniem - koncentruje się na zabiegach, które mają na celu poprawę wyglądu żeńskich narządów płciowych, polepszenie ich funkcji seksualnych oraz leczenie uciążliwych dolegliwości jak nietrzymanie moczu. Ginekologia estetyczna poprawia samopoczucie kobiety, zwiększa świadomość atrakcyjności, a także przywraca komfort psychiczny kobiety.

Medycyna estetyczna i przeciwstarzeniowa to dział medycyny poparty fachową wiedzą i doświadczeniem lekarzy i kosmetologów. Dział ten obejmuje zabiegi nieinwazyjne lub o niewielkim stopniu inwazyjności, których wyłącznym lub głównym celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta. Oferujemy szeroki zakres zabiegów i rozwiązań estetycznych podkreślających naturalne piękno i rysy pacjenta. Kładziemy nacisk na działania profilaktyczne dotyczące ochrony i starzenia się skóry, stosowane zabiegi odmładzają i rewitalizują, a także odżywiają skórę. To miejsce dla wszystkich, którzy cenią profesjonalizm oraz oczekują skutecznych rozwiązań estetycznych.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej redukcji zmarszczek i pojędrniania tj. ostrzykiwanie toksyną botulinową i kwasem hialuronowym wykonuje doświadczony w tej dziedzinie lekarz Julia Łach, która ceni sobie bezpieczeństwo pacjentów i naturalny wygląd.

Kosmetologia to dziedzina skupiona na małoinwazyjnych metodach walki z czasem i niedoskonałościami skóry oraz sylwetki. Fachową poradą z zakresu wyszczuplania, modelowania oraz zabiegów anti-aging służy kosmetolog pani Agnieszka Żyła. Zakres zabiegów kosmetologicznych jest bardzo szeroki i obejmuje metody redukcji lokalnej tkanki tłuszczowej, rozstępów, przebarwień, blefaroplastykę opadających powiek, wygładzanie zmarszczek oraz poprawę jedrności owalu twarzy procedurami laserowymi, falą radiową, mikronakłuciami i innymi.

Dermatologia estetyczna praktykowana jest w naszym Centrum przez doświadczoną Panią doktor n.med. Marie Stawińską, która środkami z zakresu swojej specjalności podstawowej oraz zabiegami laserowymi, poprawia fizyczną atrakcyjność pacjenta.

Lek. med. Jacek Grabias praktykują chirurgię estetyczną środkami z zakresu specjalności podstawowej, których wyłącznym lub głównym celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta. Do stosownych zabiegów można zaliczyć skleroterapię,  zabiegi z obszaru proktologii czy laseroterapii.

W ramach wyżej wskazanych specjalności stosowane są terapie laserowe. Regionalne Centrum Zdrowia jest jedną z nielicznych placówek na terenie Polski oferujących zabiegi z wykorzystaniem tej nowoczesnej technologii. Posiadany przez nas System Fotona Spectro SP, dzięki kombinacji laserów Nd:YAG 1064 nm oraz Er:YAG 2940 nm – jest nowoczesnym urządzeniem umożliwiającym przeprowadzenie szeregu procedur z dziedziny ginekologii,  chirurgii, dermatologii oraz medycyny estetycznej.

Osoby korzystające z usług medycyny estetycznej oczekują przede wszystkim szybkich i widocznych rezultatów, najlepiej pojawiających się tuż po pierwszym zabiegu. Jest to możliwe, ale tylko w niewielu przypadkach. Jeśli komuś bardzo zależy na czasie, może wypróbować terape łączone. Terapia łączona, daje możliwość osiągnięcia spotęgowanego efektu leczenia i pełnego rozwiązania problemu dzięki włączeniu innowacji medycyny estetycznej.

Rozwiązań jest kilka. W sprzętowym portfolio Poradni Medycyny Estetycznej mamy urządzenia stricte do redukcji tkanki tłuszczowej, aparat do kriolipolizy oraz do modelowania Exilis, a także do redukcji cellulitu EAT SkinShock System. I tak, dla przykładu dla uzyskania jeszcze lepszych efektów terapii, zabieg Exilis jest często łączony z zabiegiem Eat SkinShock. Drenaż limfatyczny dzięki falom elektroakustycznym to doskonały sposób potęgowania działania Exilis. Rekombinowany zabieg wpływa doskonale również na ujędrnienie skóry i redukcję widoczności cellulitu. Podobnie, aby skutecznie usunąć zamrożone komórki tłuszczowe z organizmu należy kilka dni po zabiegu kriolipolizy wykonać zabieg Eat SkinShock. Dobre rezultaty daje także wykonanie zabiegu elektroakustycznego przed kriolipolizą.

Na wymarzoną, szczupła sylwetkę nie trzeba dziś wydawać fortuny, stąd też wzmożone zainteresowanie zabiegami odchudzającymi i modelującymi szczególnie w okresie przedwakacyjnym.  Wybór jest bardzo duży, a zabiegi takie jak kriolipoliza, Exilis czy EAT Skin Shock System są świetną alternatywą dla chirurgii plastycznej.  Dlatego skontaktuj się z naszym kosmetologiem Agnieszką Żyła, która przedstawi ofertę i dobierze odpowiedni zabieg pozwalający skutecznie zawalczyc o smukłą sylwetkę. Aby uzyskac szybsze efekty  dietetykyk Magdalena Rybicka-Wachowska ustali indywidualną diętę i zmotywuje   do zmiany stylu żywieniowego. Nasz zespół  współpracuje ze sobą i  każdy problem to dla niego wyzwanie.

Jeśli masz obawy dotyczące zabiegów, zapewniamy, że nas też nie interesują metody wątpliwej jakości bądź niosące istotne ryzyko. Jeśli boisz się skalpela i operacji, a oczekujesz długotrwałych efektów, to jest to droga, którą powinnaś kroczyć. Podczas konsultacji będziesz mogła rozwiać wszelkie wątpliowści.

Jeśli obawiasz się kosztów zdziwisz się, jak niewiele można wydać, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Jeśli jesteś mężczyzną i czujesz się pominięty w powyższym opisie to wiedz, że wszystkie zdania kierowane są także do Ciebie.

ZAPRASZAMY!

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777