Jest psychologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w procesie certyfikacji, specjalistą stosunków międzynarodowych. Ukończyła studia na kierunku psychologia kliniczna, z wyróżnieniem za działalność społeczną na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Poznaniu. Studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, które to dziś wykorzystuje w codziennej praktyce opiekując się m.in. pacjentami z różnych kręgów kulturowych posługującymi się językiem angielskim. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie, na oddziale psychiatrycznym ogólnym i oddziale leczenia uzależnień. Ukończyła I stopień szkolenia certyfikującego (akceptowany przez NFZ) w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej w Poznaniu, obecnie w trakcie szkolenia II stopnia. Pracuje dydaktycznie na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Poznaniu.
Klinicznie specjalizuje się w diagnostyce z wykorzystaniem testów psychologicznych, prowadzi konsultacje psychologiczne, psychoterapie w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), treningi uważności, psychoedukacje. Pracuje przede wszystkim z osobami dorosłymi, ale też ze starszą młodzieżą i dziećmi w wieku szkolnym. Swoją pracę regularnie poddaje superwizji i trzyma się standardów etycznych. Stosowane przez siebie metod pracy opiera o ich udowodnioną naukowo skuteczność oraz solidne fundamenty teoretyczne.
Oferuje swoje wsparcie osobom, które doświadczają:
- nerwicy, zaburzeń lękowych, depresji, w tym zgłaszają lęki, obniżony nastrój, problemy ze snem,
- przewlekły stres, niechęć do wszystkiego, rezygnacji, brak poczucia sensu,
- trudności w określaniu granic, podejmowaniu decyzji, czują się wykorzystywane,
- niechcianych natrętnych myśli, mają wrażenie, że muszą wszystko sprawdzać, kontrolować, liczyć,
- uzależnienia lub są współuzależnione, bez względu na substancje czy zachowanie np. hazard, gry, itp.
- są w kryzysie, czują się zagubione, bez wyjścia,
- są po leczeniu szpitalnym somatycznym czy psychiatrycznym, cierpią z powodu przewlekłej choroby,
- potrzebują wsparcia psychologicznego, rozmowy,
- mają trudności w zaakceptowaniu siebie, niestabilną samoocenę,
- trudności w relacjach z innymi, w pracy, w związku, w szczególności w związku międzykulturowym, mają wrażenie nikt ich nie rozumie,
- osobom, które chcą poznać i lepiej zrozumieć siebie, radzić sobie z wyzwaniami codzienności,
Jak sama mówi: „Coraz częściej zapominamy o nas samych, naszych wartościach i działamy na “autopilocie”. Dlatego w gabinecie wsłuchuję się z uważnością w każdą historię. Wspólnie zatrzymujemy się, współpracujemy i skupiamy na szukaniu takich rozwiązań, które prowadzą do wartości i witalności. Dążymy do zmiany takich schematów działania, które od tych wartości oddalają. Niezależnie od cierpienia zawsze możemy działać, budujemy postawę zaangażowaną, otwartą i skupioną aby lepiej sobie radzić z trudnościami i wieść pełniejsze, bogatsze i szczęśliwe życie”.