O nas

WRPO 2014-2020 Działanie 1.5 Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw

RCZ Sp. z o.o., realizuje Projekt pt.: „Zwiększenie zdolności usługowej Regionalnego Centrum Zdrowia w Zbąszyniu poprzez rozbudowę zakładu i wprowadzenie wysoko innowacyjnych usług medycznych”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z EFRR w ramach Osi Priorytetowej 1. Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka, Działania 1.5 Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw, Poddziałania 1.5.2 Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu w ramach WRPO na lata 2014 – 2020.     

Cele projektu

Celem projektu jest rozbudowa istniejącego przedsiębiorstwa, polegająca na wybudowaniu nowego obiektu budowlanego co pozwoli zwiększyć zdolności usługowe RCZ oraz wprowadzić nowe wysoko innowacyjne usługi medyczne i zmodyfikować dotychczasowe w oparciu o zakupiony sprzęt medyczny.

Planowane efekty

Wynikiem rozbudowy będzie 5 gabinetów diagnostyczno-zabiegowych wraz z pomieszczeniami pomocniczymi, o łącznej powierzchni użytkowej 196.58 m2. Gabinety te, w odróżnieniu od dotychczasowych, będą odpowiadać potrzebom wdrażanych usług medycznych w wyniku projektu. Projekt zawiera innowacyjne rozwiązania stosowane w skali kraju przez okres nie dłuższy niż 3 lata, a świata nie dłuższy niż 5 lat. Zakup urządzenia do jednoczesnego podawania CO2 i PRP oraz urządzenia wielofunkcyjnego do medycyny estetycznej pozwoli wdrożyć nowe usługi nie oferowane dotychczas przez Wnioskodawcę na rynku krajowym i zagranicznym. Zakup lampy ekscymerowej oraz skanera do lasera Nd: YAG udoskonali dotychczasowe usługi.

Wizualizacja budynku po rozbudowie.

Projekt przyczyni się do rozwiązania oczekiwań i potrzeb pacjentów, a także realizacji strategii rozwoju przedsiębiorstwa. Innowacje należą do podstawowych źródeł uzyskiwania przewagi konkurencyjnej, a w otoczeniu silnie konkurencyjnym wręcz stają się postawą dominującą. Wnioskodawca potrzebuje innowacji: nowych usług kształtowanych w oparciu o najnowszą technologię, organizacji czy metod zarządzania. Innowacje poprawiają efektywność i dają szansę na zdobycie nowego oraz utrzymanie dotychczasowego rynku poprzez tworzenie wartości dla klienta.

Zadania planowane w ramach projektu:

Zadanie 1 - Zakup urządzenia do jednoczesnego podawania CO2 i PRP

W ramach zadania planowany jest zakup innowacyjnego urządzenia do jednoczesnego połączenia techniki karboksylacji (karboksyterapii) z podawaniem osocza bogatopłytkowego (lub innych preparatów do iniekcji). Urządzenie umożliwia przeprowadzenie zabiegów - karboksyterapii, mezoterapii oraz podania osocza bogatopłytkowego. (zapytanie ofertowe - zobacz)

Zadanie 2 - Zakup lampy ekscymerowej emitującej monochromatyczne światło o długości fali 308 nm

W ramach zadania planowany jest zakup innowacyjnego urządzenia do leczenia łuszczycy, bielactwa, atopowego zapalenia skóry, łysienia plackowatego. (zapytanie ofertowe - zobacz)

Zadanie 3  - Zakup skanera do lasera Nd: YAG

Skaner Nd:Yag jest przeznaczony do usuwania owłosienia, jak i szerokiej gamy innych aplikacji takich jak zabiegi na trądzik, usuwanie zmian naczyniowych i fotoodmładzanie T3. Skaner S11 zapewnia maksymalną powierzchnię zabiegową 42cm2, którą można łatwo zmieniać w kierunku x i y przy pomocy joysticka. Skaner oferuje również pięć różnych ustawień uchwytu co zapewnia ergonomiczną i wygodną pracę dla praktyka, zarówno w pozycji stojącej jak i siedzącej. (zapytanie ofertowe - zobacz)

Zadanie 4 - Zakup innowacyjnego urządzenia wielofunkcyjnego do medycyny estetycznej

W ramach zadania planowany jest zakup innowacyjnego urządzenia wielofunkcyjnego do medycyny estetycznej wyposażonego w 3 głowice. Głowica 1 obejmuje: Peeling kawitacyjny + sonoforeza. Specjalna głowica emituje falę dźwiękową o częstotliwości 25 kHz. Wiązka bioelektryczna o wysokiej mocy produkowana przez głowicę – stymuluje włókna mięśniowe w tkankach podskórnych, zapewniając przy tym efekt napięcia skóry. Stosowana na skórę twarzy – pobudza krążenie krwi, redukuje zmarszczki i zasinienia pod oczami. Głowica 2 obejmuje 2 nakładki, z których 1.RF frakcyjny (mikronakłuwanie + RF monopolar + elektroporacja). 2.RF monopolar + mezoterapia bezigłowa. Głowica umożliwia wykonywanie zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej i elektroporacji na powierzchni naskórka albo bezpośrednio do skóry właściwej, zapewniając precyzyjną aplikację od 0,25 do 2,5 mm. Poprzez synergiczne działanie tych technologii otwiera mikrokanały co stymuluje tworzenie kolagenu, przeciwdziała zwiotczeniu skóry, redukuje zmarszczki, obkurcza pory i usuwa rozstępy. Głowica 3 obejmuje: Plazmę azotową do terapii twarzy oraz program trichologiczny. Fala Plazmowa w urządzeniu Intraject wykorzystuje do regeneracji skóry technologię plazmy azotowej dostarczaną z plazmy a nie ze światła czy RFu. Plazma jest czwartym stanem skupienia materii, w którym elektrony są usuwane z atomów tworząc zjonizowany gaz. Fala plazmowa dostarcza energię plazmową, wyjątkową energię cieplną, bez bezpośredniego kontaktu głowicy ze skórą. Plazma jest emitowana w milisekundowym impulsie, dostarczając energię do określonych tkanek bez opierania się na chromoforach. Energia cieplna jest równomiernie absorbowana przez skórę, tworząc prawidłowe warunki naturalnych czynników wzrostu dla nowego kolagenu i procesu regeneracji skóry dla jej naturalnego, młodszego wyglądu. (zapytanie ofertowe - zobacz)

Zadanie 5 - Zakup prac budowlano-instalacyjnych

Projektowana rozbudowa to trzy-kondygnacyjna bryła stanowiąca funkcjonalną i architektoniczną kontynuację istniejącej części. Program funkcjonalny rozbudowy stanowić będzie pięć gabinetów diagnostyczno-zabiegowych wraz z pomieszczeniami pomocniczymi, o łącznej powierzchni użytkowej 196,58 m2. Projektowane gabinety funkcjonować będą w oparciu o już istniejące zaplecze sanitarne, socjalne, gospodarcze i parkingowe, a także w ramach istniejącej infrastruktury techniczno-technologicznej. Prace obejmować będą: roboty ogólnobudowlane i prace instalacyjne. (zapytanie ofertowe - zobacz)

Wartość projektu

Całkowita wartość projektu: 1 145 024,07 złotych

w tym wkład Funduszy Europejskich: 434 467,13 złotych

Planowany czas realizacji:  od 2016-03-23 do 2017-10-31

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777