O nas

lek. med. Zygmunt Iciek

Zygmunt Iciek - lekarz ginekolog, posiada 30 letnie doświadczenie potwierdzone praktyką zawodową od 1983 roku. W 1988 roku uzyskał I stopień, a w 1994 roku II stopień specjalizacji z zakresu położnictwa i ginekologii.

Posiada duże doświadczenie zarówno w praktyce szpitalnej, jako wieloletni starszy asystent w Szpitalnym Oddziale Ginekologicznym w Górze, jak i w poradnictwie ambulatoryjnym.  

 

Posiada doświadczenie w diagnostyce ultrasonograficznej ginekologii i położnictwa. Zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem problemów ginekologicznych i położniczych. Wykonuje pełen zakres badań USG, drobne ambulatoryjne zabiegi ginekologiczne. Posiada doświadczenie w przeprowadzaniu operacji i zabiegów ginekologicznych, w tym laparoskopii i histeroskopii oraz operacji uroginekologicznych, w szczególności leczenia nietrzymania moczu metodą tasiemkową TOT, TVT.

Jako ambitny specjalista nieustannie rozwija swoje umiejętności. Ukończył wiele kursów i szkoleń specjalistycznych w zakresie: diagnostyki ultrasonograficznej wad płodu, diagnostyki dopplerowskiej w położnictwie i ginekologii, ginekologii operacyjnej, czy profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Posiada również certyfikaty potwierdzające jego wiedzę oraz umiejętności praktyczne w zakresie wykonywania procedur ginekologii estetycznej.

W Regionalnym Centrum zdrowia  specjalizuje się w profilaktyce, diagnostyce i terapii schorzeń narządów rodnych kobiet. Opiekuje się pacjentkami ciężarnymi.

Ponadto posiada doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, mających na celu korektę wyglądu okolic intymnych. Wśród wykonywanych przez niego procedur znajdują się zabiegi laserowe z wykorzystaniem Lasera Fotona Spectro SP ER: YAG (INCONTILASE NIETRZYMANIE MOCZU oraz INTIMALASE REWITALIZACJA WARG SROMOWYCH).

Kolejny zabieg Exilis Intima oferuje podobne lub lepsze wyniki niż te osiągane dzięki labioplastyce – bez bólu, bez rekonwalescencji oraz bez dyskomfortu pacjentek. Efekt opiera się na naturalnej reakcji organizmu zwanej remodelowaniem kolagenu. Proces ten jest wywoływany przez termiczne pobudzenie fibroblastów zarówno w strukturach podskórnych jak i skórnych. Po podrażnieniu, fibroblasty zaczynają nadprodukcję włókien kolagenowych.Proces prowadzi do większej elastyczności tkanek warg sromowych, a także powoduje kurczenie się i re modelowanie tkanek warg sromowych. Będąc jedynym aparatem tego rodzaju. Exilis Intima oferuje nieinwazyjną alternatywę wszystkim tym pacjentkom, które nie chcą poddawać się inwazyjnemu zabiegowi labioplastyki. Labioplastyka jest zabiegiem chirurgii estetycznej, który powoduje zmniejszenie wielkości lub zmianę kształtu warg sromowych większych i warg sromowych mniejszych. Leczenie z zastosowaniem Exilis Intima posiada wiele korzyści sprawiających, że ma ono sporą przewagę nad inwazyjną labioplastyką.

Artykuły powiązane:

Laserowe leczenie nietrzymania moczu - IncontiLase

IntimaLase - laserowe obkurczanie pochwy

Laserowe leczenie wysiłkowego nie trzymania moczu - dostępne już w RCZ

Najbardziej zaawansowany system laserowy na świecie dostępny w RCZ

 

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777