O nas

Poradnia Dietetyczna

Celem naszej Poradni Dietetycznej jest zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej ogromnego wpływu sposobu żywienia na stan zdrowia, samopoczucie i jakość życia. Zapraszamy na  konsultacje dietetyczne przebiegające w atmosferze przyjaznej rozmowy. W trakcie takiego spotkania przeprowadzimy wywiad zdrowotny i żywieniowy, a także wykonamy analizę składu ciała za pomocą profesjonalnego analizatora składu ciała działającego w oparciu o metodę bioimpedancji elektrycznej. Działania te będą wspomagane innowacyjnymi zabiegami kriolipolizy, który umożliwia kontrolowane zrzucenie tkanki tłuszczowej.

Każda konsultacja jak i przeprowadzona analiza może być początkiem lepszego odżywiania. Aby pomóc Ci wprowadzić te modyfikacje w bezpieczny sposób, oferujemy indywidualne programy żywieniowe dostosowane do konkretnie obranego przez Ciebie celu. Doświadczony dietetyk pokaże Ci na czym polega zdrowe odżywianie. Zobaczysz, że indywidualnie skomponowana dieta poprawi nie tylko Twoje zdrowie i sylwetkę, ale przywróci również energię i siły witalne, a co najważniejsze da efekty, na które czekasz.  Dietetyka i żywienie to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja Anny Kaczmarek, naszej dietetyk. 

Pierwsza wizyta to przyjazna rozmowa, stanowiąca wstęp do naszej współpracy. W trakcie pierwszego spotkania, które zazwyczaj oscyluje w granicach 30-45 minut, przeprowadzimy dokładny wywiad zdrowotny i żywieniowy. Jest on niezbędny do tego, by sformułować zalecenia żywieniowe, a później ustalić indywidualną dietę. Przed wizytą warto zastanowić się nad tym, jak wyglądają nasze obecne posiłki, jeśli mamy więcej czasu możemy swoje menu z 2-3 dni zapisać na kartce, ułatwi to analizę Twojego żywienia podczas wizyty w gabinecie. Co najczęściej jadamy, jak często i w jakich ilościach, gdyż z pewnością będziemy o to pytani. Poza tym możemy się spodziewać pytań dotyczących wcześniejszych prób schudnięcia czy zmiany nawyków żywieniowych, aktualnego stylu życia, codziennej aktywności fizycznej, ewentualnych nałogów (kawa, alkohol, papierosy) oraz stanu zdrowia. W trakcie spotkania ustalimy cele, oszacujemy czas ich osiągnięcia i podejmiemy decyzję o wyborze najdogodniejszej formy dalszych działań.

Typowym elementem wizyty w gabinecie naszego dietetyka są pomiary masy oraz składu ciała. Określenie składu ciała zostanie wykonane na certyfikowanym medycznie analizatorze Tanita metodą bioimpedancji, polegającą na pomiarze oporu elektrycznego tkanek (mięśnie z racji wielokrotnie wyższej zawartości wody są zdecydowanie lepszym przewodnikiem prądu niż tkanka tłuszczowa). Jest to pomiar całkowicie bezpieczny i bezbolesny, jednakże wiarygodność jego wyników uzależniona jest od wcześniejszego przygotowania się. Zaleca się, by minimum godzinę przed pomiarem nie spożywać żadnych pokarmów oraz nie ćwiczyć intensywnie. Dodatkowo nie powinno przystępować się do pomiaru z pełnym pęcherzem, a przypadku kobiet – w czasie menstruacji.

Określenie kompozycji ciała jest szczególnie istotne w przypadku osób z nadwagą, gdyż wysokiej masie ciała nie zawsze towarzyszy nadmiar tkanki tłuszczowej. Regularne badanie poziomu tkanki mięśniowej i tłuszczowej pozwala obserwować zmiany zachodzące na skutek stosowanej diety oraz treningów.

Dokładnie przeprowadzony wywiad oraz wyniki pomiaru składu ciała są podstawą do ustalenia wstępnych zaleceń żywieniowych. Dietę dostosowujemy do Twoich preferencji smakowych, stylu i tempa życia oraz aktywności fizycznej. Nie musisz się martwić, że będziesz spędzać 4 godziny w kuchni przygotowując sobie obiad. Przy ustalaniu celu, układaniu jadłospisów i zaleceń opieramy się o wyniki analizy bioimpedancji (BIA) oraz wyników dostarczonych przez Ciebie badań. We wskazanych przypadkach morfologia, profil lipidowy, glukoza, badania hormonalne itp.

Na wizycie kontrolnej będziemy sprawdzać efektywności zastosowanego programu oraz ustalać tok dalszych działań. Spotkania te są także niesamowicie istotne w procesie pozytywnego wzmacniania, motywowania i wspierania Cię na drodze do celu. Spotkania te mają też przesłanie edukacyjne, dlatego po zakończeniu programu będziesz sam/a wiedział/a jak odpowiednio troszczyć się o swoje ciało i duszę. Z nami przekonasz się, że odpowiednio dobrane żywienie nie tylko poprawia nastrój, wygląd i zdrowie, ale także, jest proste, bardzo smaczne i nie uciążliwe.

Jeżeli zdecydujesz się rozpocząć odchudzanie z naszą pomocą możesz liczyć nie tylko na pomoc dietetyczną, ale także na wsparcie psychologiczne i motywacyjne. Każdy pacjent poradni dietetycznej jest objęty 24h telefoniczną opieką dietetyczno- psychologiczną.

Aby ułatwić Ci zrzucenie zbędnych kilogramów wspomożemy Twoje wysiłki innowacyjnymi zabiegami wyszczuplajacymi i modelującymi sylwetkę.

Ponżej w linku znajduje się ankieta, która pomoże Ci w rozmowie z dietetykiem

Ankieta [POBIERZ]

 

KADRA LEKARSKA:

W poradni przyjmuje doświadczony specjalista dietetyk: Magdalena Rybicka-Wachowska

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777