O nas

DOFE - Nauka dla biznesu

W dnia 10-12 maja 2019 roku zostały zaplanowane Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które są elementem kampanii #EUinmyregion pokazującym jak wiele projektów w całej Unii Europejskiej zrealizowano dzięki Funduszom Europejskim oraz  wspiera ich promocję. W tym roku udział w VI już edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich zgłosiło także Regionalne Centrum Zdrowia, które przygotowało szereg atrakcji dla pacjentów i odwiedzających naszą placówkę w dniu 11 maja 2019 roku w godzinach 9.00-14.00

 

Nauka dla biznesu (zobacz oficjalne informacje na stronie organizatorów DOFE). Zapraszamy do odwiedzenia nowoczesnego laboratorium farmaceutycznego GENERICA

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy Państwa do odwiedzenia Laboratorium badawczo-rozwojowego, które zwykle nie jest dostępne dla odwiedzających.

Infrastruktura badawcza powstała w ramach Projektu pt.: „Budowa i wyposażenie infrastruktury do opracowania i wdrażania innowacyjnych metod badania uwalniania służących do przedklinicznej oceny właściwości biofarmaceutycznych postaci leków generycznych” (więcej).

Realizacja projektu służyła wzmocnieniu zaplecza technicznego wnioskodawcy, niezbędnego do rozwoju badań naukowych w dziedzinach priorytetowych dla rozwoju regionu, nauki polskiej i gospodarki.  Cele te są zgodne ze strategią rozwoju Regionalnego Centrum Zdrowia, która w miarę swojego rozwoju koncentruje się na wykorzystaniu potencjału zewnętrznego innych podmiotów, w tym naukowców. Przyjęta strategia inwestycyjna ma na celu umożliwienie przedsiębiorstwu wspólnych badań z jednostkami naukowymi i przemysłem. Zapewniając pozycję znaczącego gracza w sektorze usług dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i weterynaryjnego.

Powstałe laboratorium badawczo - rozwojowe nie tylko świadczy usługi zewnętrzne dla uznanych firm farmaceutyczych na rynku krajowym, ale także zagranicznym. Aparatura, często unikatowa zakupiona od uznanych producentów na rynku szwajcarskim, amarekańskim, japońskim czy niemieckim stawia naszą firmę w pozycji lidera na rynku farmaceutycznych usług outsourcingowych. Świadczą o tym chociażby zawiązane konsorcja naukowe na realizację  projektów badawczych.

Pierwsze konsorcjum naukowo - badawcze dotyczy projektu realizowanego w Partnerstwie przez firmy: BIOFARM Sp. z o.o. (Lidera Konsorcjum) oraz Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o. (Partnera Konsorcjum) pod nazwą: "Wdrożenie innowacyjnej postaci leku o natychmiastowym uwalnianiu stosowanej w terapii zespołu jelita drażliwego oraz nowych metod analitycznych".

Drugie konsorcjum naukowo - badawcze dotyczy projektu realizowanego w Partnerstwie przez Instytut Farmaceutyczny w Warszawie, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie oraz Physiolution Polska Sp. z o.o. i Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o. pod nazwą: "Innowacyjna metodyka dla produktów leczniczych w fazie rozwoju"

Infrastruktura badawcza umożliwi także rozwój wlasnych wyrobów medycznych, które Regionalne Centrum Zdrowia chce tworzyć na bazie posiadanej technologii wytwarzania kolagenu kosmetyczego pochodzenia rybiego. Warto podkreślić w tym miejscu, że jesteśmy aktualnie w trakcie podpisywania umowy o dofinansowanie na kolejny projekt unijny pod nazwą: "Inwestycja w środki trwałe w celu wdrożenia wyników prac B+R oraz innowacyjnych rozwiązań przy produkcji wyrobów farmaceutycznych".

Zwiedzając w tym dniu nasze laboratorium będzie można nie tylko dowiedzieć się jakiego rodzaju aparatury używamy i czemu ona służy, ale także usłyszeć na temat naszej roli np. w badaniach dotyczących leków generycznych etc. ZAPRASZAMY!

WSTĘP NA TEREN LABORATORIUM O PEŁNYCH GODZINACH (Grupy maksymalnie do 12 osób. Start o godzinie 9.00 ostatnia grupa o godzinie 13.00)

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777