O nas

Działania promujące projekt

Celem działań informacyjnych i promocyjnych prowadzonych przez Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o. jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat udziału środków Unii Europejskiej w projekcie p.n: „Rozwój Regionalnego Centrum Zdrowia w Zbąszyniu poprzez dywersyfikację działalności o innowacyjne procedury medyczne i zmiany organizacyjne” - realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 na terenie województwa wielkopolskiego.

 

Poniżej prezentujemy podjęte działania promocyjne:

Treść powyżej zamieszczonego artykułu:

Dokładnie 18 października ubiegłego roku Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Zbąszyniu przyjęło pierwszego pacjenta w ramach swoich poradni lekarzy specjalistów. Wcześniej na terenie budynku Spółki zaczęły pracować dwa inne podmioty lecznicze, przeniesione z dawnej przychodni przy ul. 17 Stycznia. Są to: Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego "Medical-Arnica" Spółka partnerska oraz Przychodnia Lekarska „ALMED” Aleksandra Majewicz. Mimo wspólnej lokalizacji są to odrębne podmioty gospodarcze, które swoją historię działalności datują już znacznie dłużej.

Pierwsze półrocze działalności RCZ to przede wszystkim wzmożony okres inwestycji, który miał miejsce najpierw na etapie poprzedzającym otwarcie przychodni i po raz kolejny na przełomie 2013 i 2014 roku. W bieżącym roku Spółka skupia się przede wszystkim na działaniach mających na celu poszerzenie zakresu oferowanych usług. W pierwszym kwartale bieżącego roku zakupiono między innymi zestaw do diagnostyki serca, w którego skład wchodzą holtery do rejestracji EKG i ciśnienia przez 24h oraz bieżnia z oprogramowaniem do próby wysiłkowej. Przyznane dofinansowanie ze środków unijnych w ramach działania 1.1. Mikroprzedsiębiorstwa  Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2014 pozwoliło na otwarcie Poradni Dietetycznej, wyposażonej w innowacyjny sprzęt do segmentowego pomiaru składu ciała tzw. metodą bioimpedancji elektrycznej. Naukowo potwierdzona metoda umożliwia ocenę zmian składu ciała podczas programu dietetycznego i odpowiednią korektę diety podczas wizyt kontrolnych. Działania diety wspomagane są zabiegami kriolipolizy, której naukowe podstawy zostały odkryte w 2008 r. przez dermatologów:  dr. med. Dietera Mansteina  oraz dr med. R. Roxa Andersona  z the Wellman Center for Photomedicine at Massachusetts General Hospital in Boston,  filia harwardzkiej Szkoły Medycznej. W rezultacie ich badania wykazały, że kontrolowane,  miejscowe chłodzenie tkanek może prowadzić do utraty podskórnego tłuszczu bez uszkadzania skóry. Dzięki temu odkryciu opracowano i opatentowano technologię leżącą u podstaw nieinwazyjnego zabiegu kriolipolizy, którego skuteczność porównywana jest do liposukcji. Kriolipoliza to pierwszy spośród zabiegów medycyny estetycznej już dziś dostępnych w Regionalnym Centrum Zdrowia.

Od października, także dzięki wspomnianej dotacji, wprowadzone zostaną zabiegi laserowe. Hitem zapewne okaże się laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Do tej pory wśród najczęściej stosowanych metod leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu wymienia się zabiegi z zastosowaniem syntetycznej taśmy – TOT i TVT. Obie procedury są do siebie bardzo podobne, a podstawowa różnica polega na umiejscowieniu cięć, przez które wyprowadzane są na zewnątrz końce podtrzymującej cewkę moczową taśmy. W Regionalnym Centrum Zdrowia chcemy wprowadzić najnowszą metodę leczenia - laseroterapię. Zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest przeprowadzany ambulatoryjnie, metodą bezinwazyjną. Trwa ok. 30 minut i nie wymaga znieczulenia. Procedura polega na przywróceniu mięśniom dna miednicy oraz górnej ściany pochwy pierwotnej sprężystości i jędrności. Stosowanym urządzeniem jest laser Erb-Yag Fotona Dualis SP, powodujący obkurczenie mięśni pochwy i namnożenie śluzówki i włókien kolagenowych.

Zarząd Spółki stara się działać w sposób kompleksowy, otwierając Pracownię densytometryczną robi kolejny krok otwierając Poradnię Sportową. Bowiem to i pozostałe wyposażenie zapewni wszystkim, aktywnie bądź rekreacyjnie uprawiającym sport, diagnostykę na poziomie dotychczas nieoferowanym w regionie. Od czerwca jest także czynna Poradnia Medycyny Pracy, która oferuje szeroki zakres usług.

Od początku funkcjonowania Regionalnego Centrum Zdrowia w Zbąszyniu świadomie i odpowiedzialnie Spółka angażuje się także w działania na rzecz społeczności lokalnej. Tradycją stały się już Białe Soboty organizowane raz na kwartał, w ramach których pacjenci Centrum mogą bezpłatnie skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów. Działania te za każdym razem są profilowane do różnych grup odbiorców. RCZ chce w ten sposób sprostać oczekiwaniom i potrzebom wszystkich mieszkańców gminy Zbąszyń i gmin okolicznych.

„Biała Sobota” organizowana w dniu 5 lipca 2014 roku pod hasłem „UWAGA NADCIŚNIENIE”, profilowana jest na przeciwdziałanie chorobom układu krążenia i serca. Na wszystkich tych, którzy po uprzedniej rejestracji odwiedzą Regionalne Centrum Zdrowia w Zbąszyniu czekać będzie 2 lekarzy specjalistów: kardiolog i radiolog. Skorzystać będzie można także z badania w Pracowni Densytometrycznej oceniającego cały kościec oraz zawartość tłuszczu i mięśni w ciele. Badania i wizyty u lekarza poprzedzone będą badaniem ciśnienia i EKG w ramach Pracowni Kardiologicznej.

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777