Usługi

Aparat kriochirurgiczny Cryo-S classic

 

 

Przychodnia posiada na swoim wyposażeniu Cryo – S Classic  aparat do zabiegów kriochirurgii.

 

Zalety aparatu CRYO S Classic:

  • Uniwersalny - posiada możliwość stosowania krioaplikatorów o dowolnych kształtach, dla każdej specjalności medycznej; krioaplikatory niestandardowe wykonywane są na życzenie klienta. Z jednego aparatu mogą korzystać lekarze różnych specjalności równocześnie (np. chirurg naczyniowy i ginekolog czy dermatolog i laryngolog)
  • Efektywny, konstrukcja końcówki krioaplikatora i użyte materiały zapewniają optymalne wykorzystanie właściwości czynnika chłodzącego. Podtlenek azotu kumuluje ponad dwa razy więcej energii niż ciekły azot dlatego 7 kg. gazu wystarcza na 4-5 godzin ciągłej pracy. Podtlenek azotu można przechowywać dowolnie długo bez strat na odparowanie (które występują przy ciekłym azocie).
  • Wygodny w użyciu - urządzenie jest gotowe do pracy w ciągu kilku sekund. Po naciśnięciu pedału końcówka krioaplikatora osiąga minimalną temperaturę w ciągu kilku sekund. Zwolnienie pedału powoduje powrót do temperatury powyżej 0ºC w 1 do 3 sekund. Czynnik chłodzący (podtlenek azotu) jest powszechnie stosowanym gazem i jako gaz anastezjologiczny jest rozprowadzany przez hurtownie farmaceutycnze lub dostraczane pod adres przez koncerny gazowe. (link do N20). Konstrukcja krioaplikatorów umożliwia ich łatwą dezynfekcję oraz dowolną sterylizację i szybką wymianę podczas zabiegu.
  • Bezpieczny i ergonomiczny uchwyt z krioaplikatorem. Aparat Cryo-S jest urządzeniem nieelektrycznym, sterowanie pracą odbywa się w układzie pneumatycznym. Strefa mrożąca krioaplikatora jest oznaczona przez pokrycie jej 24-karatowym, twardym złotem. Pozostała jego część aż po rękojeść jest ciepła, bezpieczna dla tkanki i umożliwiająca operowanie wewnątrz jam ciała.
  • Ekonomiczny, niski koszt urządzenia, niski koszt eksploatacji, krótki czas zabiegu decydują o tym, że metoda kriochirurgiczna wykorzystująca podtlenek azotu jest najbardziej ekonomiczną metodą zabiegową z dotychczas stosowanych. Butla o pojemności 10 litrów wystarcza na 3 do 5 godzin ciągłej pracy).

Aparat jest zgodny z wymaganiami dyrektywy MDD 93/42/EEC i posiada znak CE0044.


Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777