Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

Za nami Dni Otwarte Funduszy Europejskich w RCZ!

 

Od 10 do 12 maja 2019 r. Beneficjenci środków unijnych otworzyli drzwi swoich projektów, oferując zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentując ciekawe pomysły urzeczywistnione dzięki Funduszom Europejskim. Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. W tym roku, w VI już edycji DOFE, odbyło się ponad 800 wydarzeń w całej Polsce.

 

W dniu 11 maja 2019 roku także Regionalne Centrum Zdrowia przygotowało w ramach DOFE szereg atrakcji dla pacjentów i odwiedzających organizując dla nich swoiste Miasteczko, które zostało podzielone na kilka stref: zdrowie, uroda i nauka. Nie zapomniano także o dzieciach i młodzieży, dla której przygotowano bezpłatne atrakcje w postaci mechanicznego byka rodeo i euro bungee.

Nasze Miasteczko odwiedziło blisko 500 osób, a obszerną fotorelację za sprawą Pani Doroty Michalczyk można obejrzeć w dwóch artykułach na serwisie internetowym zbaszyn.naszemiasto.pl (dostęp:  artykuł 1, artykuł 2).

W ramach strefy zdrowia prowadzonego pod hasłem: Zdrowie w rękach specjalistów z usług naszych specjalistów skorzystało 287 pacjentów.

W tym, z badań:

  • USG (piersi, tarczycy, przezciemiączkowego do wyboru) skorzystało 12 osób
  • Kwalifikacji ginekologicznej do laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu 10 pacjentek, w wyniku czego do zabiegu zostały zakwalifikowane 4 panie.
  • Badań wad postawy u dzieci i młodzieży 25 osób.
  • Badania słuchu 28 osób.

Bezpośrednio w zbudowanym miasteczku namiotowym na terenie parkingu RCZ zbadało swoje ciśnienie tętnicze 95 osób, a poziom cukru 72 osoby. Odważnych aby skonfrontować swój wiek z wiekiem biologicznym wyliczonym na podstawie badania metodą boimpedancji było 45 osób. Każdy pomiar kończył się krótką konsultacją dietetyczną, którą poprzedzało omówienie wyników.

Nasze miasteczko odwiedził także Pan Tomasz Kurasiński Burmistrz Zbąszynia, który sprawdził przy okazji swoje ciśnienie tętnicze i poziom cukru.

Naszej pielęgniarki, Pani Magdaleny Łukaszewskiej nie przestraszył się także Pan Marek Furman, dyrektor LO dla dorosłych MG EDUKACJA, który zawitał do naszego miasteczka z uczniami klasy przyrodniczej.

Młodzież zwiedzała nasze Laboratorium Farmaceutyczne GENERICA.

Z możliwości zwiedzania laboratorium badawczo-rozwojowego skorzystało 30 osób w dwóch zorganizowanych grupach. Wspomnianej młodzieży z Liceum dla Dorosłych oraz uczniów klasy przyrodniczej LO im. Stefana Garczyńskiego z nauczycielem biologii Panem Jarosławem Jankowiakiem. 14 indywidualnych osób chciało także sprawdzić, co kryją mury naszego budynku. Prawdziwym autorytetem dla wielu osób w tym dniu były Panie Małgorzata Sosnowska i Anna Stańko, który oprowadzały po laboratorium, na codzień specjalistki analityk, które wykonują zaawansowane analizy farmaceutyczne.

Dla urody przygotowaliśmy konsultacje lekarza medycyny estetycznej i kosmetologa, z których skorzystało 10 pań.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z naszym wyrobem kosmetycznym na bazie kolagenu, gdzie Krystian Przybylski - nasz konsultant handlowy - nie tylko rozdawał bezpłatne próbki tego kosmetyku, ale wskazywał na jego walory także medyczne.

W ramach profilaktyki przeciw żylakowej chętne osoby mogły skorzystać z pomocy przedstawicieli firmy przy doborze medycznych rajstop uciskowych Veera. Produkty tej marki od lat cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, którzy zmagają się z problemem żylakowym. Specjalnie w tym dniu był możliwy zakup produktów firmy Veera po atrakcyjnej cenie.

Nie zabrakło także czasu na chwilę oddechu. Tym bardziej, że Kawiarnia Kawka ze Zbąszynia oferowała na swoim stosiku pyszne lody i napoje.

Tak, to był spory wysiłek organizacyjny dla Regionalnego Centrum Zdrowia i wszystkich jego pracowników, za co bardzo im dziękujemy. Szczególne podziękowania chcieliśmy także złożyć naszym wolontariuszom, w tym: Wiktorii Klimek, Aleksandrze Gaweł i Emilii Stefańskiej z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu.

Zachęcamy do obejrzenia naszej obszernej fotorelacji.

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777