Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

Blefaroplastyka powiek - przed i po zabiegu plazmą

Opadanie powiek występuje u wielu osób, szczególnie w wieku starszym. Plazmowe usuwanie tego defektu jest nową, innowacyjną alternatywą dla zabiegów inwazyjnych, gdyż wyróżnia się bezpieczeństwem, bardzo krótkim okresem rekonwalescencji i dobrymi efektami.

Blefaroptoza związana z wiekiem to częsta dolegliwość. Występuje zwykle u osób starszych i dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Związane jest z utratą elastyczności skóry i jej rozciągnięciem oraz pojawianiem się zmian zwyrodnieniowych w obrębie aparatu dźwigającego powiekę.

Blefaroptozę rozpoznaje się, jeśli powieka górna przykrywa co najmniej 2 mm tęczówki. Opadająca powieka może przysłaniać źrenicę, co zaburza proces widzenia i znacznie obniża komfort życia pacjentów. Stanowi ponadto defekt kosmetyczny, który subiektywnie postarza, a nawet szpeci twarz.

Obecna chirurgia plastyczna oferuje wiele metod korekcji opadających powiek. Choć są one skuteczne, to często wiążą się decyzją o zabiegu inwazyjnym charakteryzującym się dłuższym okresem wyłączenia pacjenta z codziennych aktywności.

Z tego powodu plazmowa korekcja opadających powiek cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony naszych pacjentów. Tym bardziej, że zabieg plazmowy nie pozostawia blizn, ani innych śladów na skórze. Plazmowa korekcja opadających powiek jest rewolucyjną metodą chirurgii plastycznej. Plazma może być zastosowana zarówno na dolną jak i na górną powiekę. Nie wymaga zastosowania skalpela, znieczulenia ogólnego oraz daje bardzo dobre i szybkie efekty.

PRZED ZABIEGIEM PO 3 TYGODNIACH OD ZABIEGU

Poniżej fotorelacja z zabiegu urządzeniem INTRAJECT

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777