Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

Medycyna Estetyczna w RCZ - CaHa czy kwas hialuronowy?

Kiedy jesteśmy młodzi, nasza twarz przypomina swym kształtem odwrócony trójkąt, w którym wyraźnym wierzchołkiem jest broda, a podstawa opiera się na mocno zarysowanych kościach policzkowych. Z czasem twarz wygląda bardziej cylindrycznie, zatraca się forma trójkątna. Najbardziej wyrazistym elementem staje się podstawa nosa, a podściółka tłuszczowa, która podkreślała dotychczas policzki opada. Żuchwa i broda traci swój młodzieńczy zarys.

 

Rynek medyczny oferuje szereg możliwości walki z mijającym czasem. Najnowsze metody odmładzania koncentrują się na użyciu dwóch komplementarnych substancji. Jedną z nich jest już opisywany kwas hialuronowy a drugą – hydroksyapatyt wapnia (CaHa), obecny od niedawna na rynku, pod nazwą Radiesse.

Radiesse jest preparatem bioceramicznym, zawierającym mikro – drobiny hydroksyapatytu wapnia, zawieszone w wodnym nośniku żelowym o wysokiej gęstości oraz niskiej rozpuszczalności. CaHa i jego składniki, wapń oraz fosfor są naturalnie występującymi składnikami ludzkich tkanek. Po iniekcji preparatu organizm stopniowo absorbuje drobiny wapnia i żel, natomiast powstały dzięki nim kolagen jest odpowiedzialny za korzystne korekcje objętości i elastyczności skóry. Żel zostaje całkowicie wchłonięty przez organizm po około 3 miesiącach od iniekcji Radiesse, ale nie oznacza to, że nasza twarz powraca do stanu sprzed zabiegu. Hydroksyapatyt wapnia do tego czasu wytwarza już bowiem nowe włókna kolagenowe, które zagęszczają skórę i sprawiają, że odzyskuje ona naturalną młodość, a żywotność włókien kolagenowych – w zależności od obszaru wstrzyknięcia – mogą utrzymywać się nawet do kilkunastu miesięcy. Radiesse działa zatem dwutorowo – natychmiast, ale na krótko wypełnia zmarszczki żelem oraz stymuluje skórę do produkcji kolagenu i dzięki temu uzyskujemy długofalowe rezultaty odmłodzenia.

Radiesse czy kwas hialuronowy? Który wypełniacz zmarszczek wybrać?

Wybór wypełniacza zależy od obszaru twarzy, który planujemy poddać zabiegowi. Hydroksyapatyt wapnia po wstrzyknięciu pod skórę zachowuje się bowiem inaczej niż kwas hialuronowy. Dosyć szybko przybiera ostateczną postać chemiczną i dlatego też iniekcja powinna być przeprowadzana przez doświadczonego i wyszkolonego lekarza. W niektórych miejscach twarzy, takich jak np. skronie, okolica jarzmowa czy bruzdy nosowo-wargowe można użyć zarówno kwasu hialuronowego jak i hydroksyapatytu wapnia. Radiesse szczególnie polecany jest do „odtworzenia oka” - preparat wstrzyknięty na granicy włosów oraz okolic skroni podnosi je i poszerza oczy. Bardzo dobre i niezwykle długie efekty przynosi iniekcja Radiesse w grzbiet nosa, dzięki czemu możemy zlikwidować garbki i na długo udoskonalić profil.

To, jaki wybrać preparat do konkretnego obszaru twarzy powinien indywidualnie ustalić lekarz. Na pewno jednak, gdy zechcemy powiększyć usta, to powinnyśmy wybrać kwas hialuronowy, ponieważ Radiesse nie jest w tym przypadku zalecany. Ponadto hydroksyapatyt wapnia można stosować jedynie na twarzy, ale gdy już ją odmłodzimy, to warto zastanowić się również nad odjęciem lat naszej szyi, dekoltowi i dłoniom, a do tych miejsc polecany jest kwas hialuronowy. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego stosowane są także do wypełnienia tzw. doliny łez. Jak zatem widzimy – wiedza o tym, gdzie można zastosować dany wypełniacz jest dosyć specjalistyczna.

Kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia to substancje wzajemnie się uzupełniające, nie konkurujące ze sobą. Każdy ma swoje zalety, a w połączeniu – spektakularnie odmłodzą naszą twarz. Radiesse warto stosować w odpowiednich miejscach na twarzy, by wygładzić zmarszczki, wypełnić zagłębienia, odzyskać młodzieńczy owal i przezwyciężyć efekty nieubłaganej grawitacji. Poza twarzą i w niektórych jej rejonach, takich jak np. dolina łez czy usta należy zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem preparatu opartego na bazie kwasu hialuronowego.

Oba wypełniacze są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia i przeszły wiele szczegółowych badań. Radiesse dopuszczono do użycia w Unii Europejskiej już w 2004 roku, w 2006 roku uzyskał atest FDA, a tylko w ubiegłym roku w USA przeprowadzono niemal 120 tysięcy zabiegów z wykorzystaniem tego produktu. Kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia jako substancje naturalnie występujące w organizmie, nie powodują alergii czy innych niepożądanych skutków, a iniekcje możemy powtarzać tak często, jak okaże się to konieczne bez obawy o nasze zdrowie i urodę. Warto jednak w tym celu oddać się w ręce doświadczonego lekarza medycyny estetycznej posiadającego odpowiedni certyfikat.

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777