Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

Stan epidemii - nowe zasady funkcjonowania w RCZ

W związku z wprowadzonym na terenie naszego kraju stanem epidemii wprowadzamy kolejne obostrzenia w funkcjonowaniu Podstawowej Opieki Zdrowotnej (lekarz rodzinny) i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (lekarz specjalista) na terenie Regionalnego Centrum Zdrowia.

Działania nasze mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i zapewnieniu bezpieczeństwa naszych pacjentów oraz personelu medycznego.

 

Szanowny Pacjencie,
w związku z koniecznością zapewnienia świadczeń medycznych Lekarza Rodzinnego i Lekarza Specjalisty wprowadzamy do odwołania zmianowy system pracy w Regionalnym Centrum Zdrowia.

Oznacza to, że personel medyczny został podzielony na grupy, które nie mogą mieć ze sobą kontaktu. Są to kolejne kroki bezpieczeństwa podjęte celem zapewnienia ciągłości świadczeń medycznych. W przypadku nałożenia kwarantanny na jedną zmianę, druga będzie mogła zapewnić dalsze funkcjonowanie przychodni.

Apelujemy o odpowiedzialność i zrozumienie.

W związku z powyższym wprowadzamy następujące godziny pracy personelu medycznego w Regionalnym Centrum Zdrowia:

7:00-13:00 oraz 14:00-18:00

W godzinach 13:00-14:00 budynek przychodni i wszystkie poradnie są zamknięte w związku z dezynfekcją pomieszczeń i wymianą pracowników pierwszej i drugiej zmiany.

Wejście do przychodni tylko dla pacjentów umówionych telefonicznie!

Poza wyznaczonymi w tym celu godzinami drzwi budynku przychodni będą zamknięte!

PROSIMY SZCZEGÓŁOWO ZAPOZNAĆ SIĘ Z WSZYSTKIMI INFORMACJAMI!

Do odwołania w poradniach lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty obowiązują następujące zasady:
1/ we wszystkich sprawach prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją


- MEDICAL-ARNICA tel. (68) 386 84 80

- ALMED tel. (68) 386 94 80

- REGIONALNE CENTRUM ZDROWIA tel. (68) 386 77 77

2/ osoby wymgajace konsultacji z lekarzem zostaną umówione na teleporadę przez telefon podczas, której lekarz zadecyduje o konieczności osobistej wizyty w poradni.
3/ recepty prosimy zamawiać telefonicznie, bądź za pośrednictwem złożonego druku, który można wypełnić w przedsionku wejścia do POZ, gdzie znajdują się urny poszczególnych poradni, do których należy wrzucić wypełniony dokument.
4/ osoby, które zamówią recepty otrzymają telefonicznie kod umożliwiający ich realizację.

  1. W poradniach specjalistycznych przyjmowani są pacjenci zdrowi. Przed każdą wizytą będzie przeprowadzony pomiar temperatury ciała.
  2. Apelujemy o ograniczenie liczby osób towarzyszących. W miarę możliwości pacjenci są proszeni o samodzielną wizytę w poradni specjalistycznej i punkcie poboru materiału do badań.
  3. Osoby, u których występują objawy grypowe (gorączka, bóle kostno-mięśniowe, kaszel, duszność) proszone są o zgłoszenie tego faktu telefonicznie przed wizytą w poradni i nieprzychodzenie na wizytę do poradni specjalistycznej, oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.
  4. Pacjentów prosimy o przychodzenie do przychodni na wyznaczoną godzinę. Nie ma potrzeby by przychodzili Państwo wcześniej i narażali się na ryzyko infekcji.

PODSTAWA PRAWNA: W sytuacji wystąpienia zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, placówka medyczna może czasowo ograniczyć korzystanie przez pacjentów z pełni ich praw. (...)  Decyzję w tym zakresie podejmuje kierownik podmiotu udzielającego świadczeń zdrowotnych lub upoważniony przez niego lekarz, uwzględniając sytuację w danym podmiocie leczniczym.

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777