Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

Wrzesień miesiącem wykładów

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nasi specjaliści zaangażowani zostali w pracę edukacyjną szerząc informacje z zakresu współczesnej medycyny.

W ramach zadania publicznego pt. "Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku przeciwdziałania nadwadze, otyłości i cukrzycy wśród mieszkańców gminy Zbąszyń" odbyły się spotkania z panią dietetyk, kosmetolog oraz lekarzem chorób wewnętrznych. Mowa była o epidemii XXI w. zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. Słuchacze zapoznali się z danymi statystycznymi, które niestety wykazują, że w Polsce jest coraz więcej ludzi otyłych. Według WHO otyłość jest chorobą, którą należy leczyć zbilansowana dietą oraz aktywnością fizyczną. Wieloletnia otyłość zwłaszcza wśród dzieci prowadzi do zachorowań na choroby metaboliczne w tym cukrzycy typu 2. Zdrowe nawyki żywieniowe należy krzewić już u najmłodszych dzieci, a rodzice powinni być pierwszymi nauczycielami, którzy dają przykład i promują zdrowy styl życia. Prelekcja przeciągnęła się w czasie, a to dlatego, że problem jest naprawdę poważny i zrodziło się wiele pytań.

Przypominamy że w Regionalnym Centrum Zdrowia w Poradni Dietetycznej przyjmuje specjalista dietetyk Magdalena Rybicka-Wachowska, która układa indywidualne zalecenia żywieniowe pod kontem chorób. Nasi pacjenci są pod stałą opieką lekarzy specjalistów, a proces modelowania sylwetki mogą wspomagać zabiegami odchudzającymi.

 

Z prelekcją u Seniorów w Dziennym Domu Opieki Senior Wigor był nasz dr nauk farmaceutycznych Bartłomiej Milanowski, który na co dzień zarządzą praca nad projektami w Laboratorium Generica. Opowiadał o lekach oryginalnych oraz generycznych. Wyjaśnił skomplikowany proces produkcji, testów i badań, który wpływa na cenę końcową leku. Temat choć trudny wytłumaczony został w sposób bardzo przestępny, o czym świadczyły oklaski od słuchaczy na koniec spotkania.

Fotorelacja z wykładów dostępna na stronie Fundacji Ochrona Zdrowia Opieka i Troska.

Przypominamy również, że już niedługo kolejny wykład w Dziennym Domu Senior Wigor. Serdecznie zaraszamy!

 

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777