Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

Skuteczne odchudzanie w Poradni Dietetycznej

Skuteczne odchudzanie jest możliwe pod warunkiem, że przyjmiemy właściwy plan. Pamiętajmy, że proces odchudzania zaczyna się w głowie, a nie w przewodzie pokarmowym. Jeżeli chcemy zrzucić parę kilogramów, to musimy mieć świadomość, że czeka nas parę miesięcy pracy, a nie jeden tydzień. Podstawowym błędem ludzi chcących się samemu odchudzać jest to, że zbytnio ograniczają jedzenie. Jeżeli zjemy zbyt mało jedzenia, zbyt mało kalorii przyjmiemy, chodzimy bardzo głodni i osłabieni. Nie dość, że nie jesteśmy w stanie pracować, prawidłowo funkcjonować w rodzinie, czujemy się źle. Często nasilają się choroby, które współistnieją.

Przecież nie każdy z nas jest super zdrowy.  Wtedy łatwo się zniechęcamy i po prostu rzucamy to odchudzanie w kąt!!!

Jeżeli zaczniemy prawidłowo się odchudzać, nie będziemy chcieli zbyt szybko tego robić, to wówczas nasza praca zakończy się sukcesem. W osiągnięciu sukcesu zamierzamy wspierać naszych pacjentów w Poradni Dietetycznej, poprzez świadczenie usług opisanych poniżej.

  1. Pierwsza wizyta - analiza masy i składu ciała metodą Bioimpedancji Elektrycznej (tkanka tłuszczowa, tkanka mięśniowa, woda), wywiad żywieniowy, ok. 40 - 60 min. Pomiar masy i składu ciała - pomiar masy ciała oraz analiza składu ciała metodą biompedancji (ocena zawartości tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej oraz wody).
  2. Zalecenia żywieniowe - indywidualnie ułożone zalecenia dotyczące tego jak się odżywiać, jakie produkty wybierać, a jakich unikać. Nie zawierają jadłospisu. Zalecenia dostosowane są do stanu zdrowia i trybu życia. Zawierają przykładowe jadłospisy na zdrowe i smaczne dania.
  3. Wizyta kontrolna - kontrola efektywności terapii, analiza masy i składu ciała, modyfikacje jadłospisu. Na wizytę kontrolną należy zabrać ze sobą jadłospis. Wizyta trwa ok. 15 – 30 min.
  4. Jadłospisy -  indywidualnie ułożony jadłospis na 7, 14 lub 28 dni dostosowany do trybu życia, stanu zdrowia i preferencji smakowych. Jadłospis przygotowywany jest w ciągu 7 dni od pierwszej wizyty lub w przypadku płatności przelewem w ciągu 7 dni od zaksięgowania wpłaty na koncie Poradni.
  5. Jadłospisy dla 2 osób -2 jadłospisy z tych samych produktów uwzględniające odmienny stan zdrowia, różne zapotrzebowanie na energię oraz składniki odżywcze (białko, tłuszcz, węglowodany, witaminy, składniki mineralne).

Działania te będą wspomagane innowacyjnymi zabiegami kriolipolizy metodą Kriolpol HT

Kriolipoliza - Co to jest?
Kriolipoliza jest nową techniką, która pozwala na miejscowe usuwanie tkanki tłuszczowej w ramach nieinwazyjnego, ograniczonego powierzchniowo zabiegu.

W jaki sposób to działa?
Na wybranym obszarze ciała zostaje umiejscowiony specjalny przetwornik mający za zadanie przechwytywać komórki tkanki podskórnej na zasadzie działania próżni, a jednocześnie oziębiać dzięki selektywnie zastosowanej technice krio. Komórki tłuszczowe (adipocyty) znajdujące się w tkance podskórnej (pod skórą właściwą) to głównie komórki bogate w nasycone kwasy tłuszczowe szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur. Z drugiej strony sąsiadujące z nimi naczynia krwionośne, nerwy obwodowe, melanocyty, fibroblasty czy komórki o niskiej zawartości tłuszczu są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie czynnika chłodzącego. Dzięki tej różnicy temperatur możliwe jest pewne usuwanie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia otaczających ich tkanek.

 

W jaki sposób usuwane są komórki tłuszczowe?
Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega następująco:

  • bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopnio wym uwalnianiem lipidów.
  • pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.

Ile czasu/zabiegów jest zalecane?
Połączone działanie aplikatora np. Kriolpol HT o powierzchni kontaktowej 170 x 60 mm z działaniem próżni pozwala na przeprowadzanie zabiegu na obszarze tkanki tłuszczowej o pow. ok 150 cm2. Zależnie od powierzchni ciała, która zostanie poddana działaniu terapii, konieczny może być więcej niż jeden zabieg.
Na przykład: aby móc usunąć komórki tłuszczowe z brzucha potrzebne są 2 zabiegi, na każdy wałeczek tłuszczu w talii – po 1 zabiegu, dolna część pleców – 2 zabiegi. Każdy zabieg trwa od 30 do 45 min.

Ile sesji będzie nam potrzebne?
Zależnie od grubości tkanki tłuszczowej i pożądanej redukcji potrzeba będzie przeprowadzić do 3 sesji. Korzystny odstęp czasowy pomiędzy dwoma sesjami to ok. 45 dni.

Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegach?
W zależności od początkowej grubości tkanki tłuszczowej średni ubytek wynosi od 3 do 15 mm. Odpowiada to 25-45% ubytku tkanki tłuszczowej.

*podane wyniki są średnią i mogą indywidualnie się różnić

Kiedy pacjent zobaczy rezultaty?
Około 30% do 40% efektów zabiegu będzie widoczne w ciągu 15 dni, ale aby w pełni docenić najważniejsze rezultaty zabiegu musimy odczekać co najmniej 6 tygodni. Dopiero w tym momencie zdecydujemy o potrzebie kolejnej sesji.

Co pacjent czuje podczas zabiegu?
Zabieg nie jest bolesny. Pacjenci mogą odczuwać lekkie napięcie w okolicy miejsca, które jest poddawane działaniu próżni, a także będą intensywnie odczuwać zimno (głównie na początku).

Co pacjent czuje po zabiegu?
Zazwyczaj: zaczerwienienie i drętwienie (zaburzenie wrażliwości) obszarów ciała poddanych zabiegowi; stan ten może się utrzymywać do kilku godzin po sesji.
Wyjątkowo: niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność bez uczucia jakiegoś szczególnego dyskomfortu.

Czy uzyskane wyniki są ostateczne?
Komórki tłuszczowe usunięte podczas zabiegu kriolipolizy, najpierw stopniowo uwalniają swoje lipidy, a ostatecznie zostaną wchłonięte w wyniku naturalnej przemiany materii.

Dla kogo jest zabieg kriolipolizy metodą Kriolpol HT?
Zabieg kriolipolizy jest szczególnie wskazany w przypadku komórek tłuszczowych występujących miejscowo. Idealnym kandydatem nie jest pacjent otyły cechujący się otyłością ogólną, ale taki, który pragnie zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej skoncentrowanej, na przykład, na brzuchu, na zewnętrznych stronach ud, dolnej części pleców, ramionach, ...

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem

W trakcie zabiegu

W procesie kriolipolizy wprowadzamy do tkanki tłuszczowej zimno (a inaczej, pobiera ciepło z tkanki tłuszczowej) w sposób selektywny i kontrolowany w celu uzyskania przez określony okres czas na poziomie komórek tłuszczowych temperatury poniżej 10° C.

Po zabiegu
2 dni – początek procesu zapalnego

7 dni – intensywnie rozwija się lobular panniculitis.

Maksimum procesu zapalnego następuje ok. 15 dni po sesji, gdy komórki tłuszczowe są otoczone przez limfocyty, histiocyty i inne komórki jednojądrzaste. W tym czasie komórki tłuszczowe rozpoczynają już proces stopniowej redukcji wielkości.

W okresie 15 do 30 dni po zabiegu ustępuje zapalenie, po którym zachodzi proces fagocytozy: makrofagi zaczynają otaczać i pochłaniać apoptozowe komórki tłuszczowe w celu ich stopniowej eliminacji z organizmu.

W ostatecznym rezultacie dochodzi do zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej.

JUŻ OD MAJA ZAPRASZAMY DO PORADNI DIETETYCZNEJ

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777