Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

Witamy w zespole fizjoterapeutkę Alicję Sauermann

Pani Alicja Sauermann jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu ze specjalizacją Fizjoterapia w sporcie. Praca magisterska pt. „"Wpływ treningu playometrycznego na ryzyko powstawania urazów u osób uprawiających sport”"  skłoniła ją do praktyk związanych z leczeniem kontuzji oraz  prewencji urazów i przciążeń układu ruchu. Pani Alicja przez 2 lata współpracowała z kadrą Polski w hokeju na trawie dbając o sprawność i kondycję zawodników.

Obecnie skupia się na przeciążeniach u sportowcóww oraz osób wykonujących  powtarzalne czynności w pracy i życiu codziennym. Wykorzystuje terapie oparte na rozluźnieniu mięśniowo-powięziowym, punktów spustowych, masażach tkanek miękkich i głębokich. Układa indywidualne ćwiczenia korekcyjne dla osób z dysfunkcją układu mięśniowo-szkieletowego (np.skolioza, płaskostopie) Wykonuje zabiegi fizykalne z wykorzystaniem fali uderzeniowej, prądów Tens, światła laserowego i zimnego powietrza wspomagając leczenie bólu stawów i mięśni.

Prowdzi rehabilitację prewencyjną, pourazową, pooperacyjną jak i w urazach przeciążeniowych ustalając indywidualny program zabiegowy oparty na masażach leczniczych z wykorzystaniem  żelu kolagenowego - MASAŻ KOLAGENOWY.

Pani Alicja od 14  listopada przyjmuje pacjentów w Poradni Ortopedycznej. Osoby walczące z przewlekłym bólem, urazami, oraz ograniczeniami ruchowymi zapraszamy na konsultacje z diagnostyką w każdą środę.

 

 

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777