Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

Podsumowanie rekrutacji do Zadania Publicznego

PODSUMOWANIE REKRUTACJI.

W dniu 20 lipca 2017 roku zakończono rekrutację osób do zadania publicznego pn. „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku działań dla zdrowego serca osób starszych z terenu Gminy Zbąszyń”  realizowanego przez Fundację Ochrona Zdrowia, Opieka i Troska i współfinansowanego przez Gminę Zbąszyń.

Łączna liczba złożonych ankiet wynosiła 43 szt. W tym jedna z ankiet nie spełniała kryteriów wiekowych. Założeniem zadania publicznego było wyłonienie grupy docelowej, w szczególności osób starszych (powyżej 65 rż.), na podstawie oceny formalnej i merytorycznej z uwzględnieniem pierwszeństwa kobiet i osób z niepełnosprawnością. Spośród 42 ankiet, które spełniły kryteria  28 osób było powyżej 65 rż.

Zgodnie z wytycznymi, biorąc pod uwagę główne czynniki ryzyka  wystąpienia choroby wieńcowej (tj. wiek,  waga, czynniki genetyczne, choroby współistniejące, nikotynizm) oraz przebyte zabiegi dotyczące serca komisja rekrutacyjna w składzie: kierownik projektu i lekarz kardiolog wyłoniła grupę osób z największa ilością punktów, które zakwalifikowały się do zadania publicznego.  Zakwalifikowane osoby zostały powiadomione telefonicznie, lub osobiście. Trzy spośród nich  nie podpisały wymaganych oświadczeń, dlatego do programu dołączyły  kolejne (wg. punktacji) z listy rezerwowej.

                W  dniu 1 sierpnia  2017r.  wszystkie osoby z listy zakwalifikowanych zapoznały się z regulaminem i podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie.

 

Kolejnym etapem zadania publicznego są badania laboratoryjne i konsultacje dietetyka i lekarza kardiologa. Ponadto we wtorek 8 sierpnia o godz. 17:30 odbędą się otwarte zajęcia sportowe Nordic Walking, na które zapraszamy wszystkich seniorów chętnych zawalczyć o zdrowe serce.

 

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777