Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

METAMORFOZA odliczamy czas do finału - fotorelacja

 

Uczestniczki METAMORFOZY odliczają już czas do finału. Za nimi większość z zaplanowanych zabiegów. Poniżej przedstawiamy fotorelację z zabiegów, które miały na celu poprawić wygląd skóry, a także przywrócić jej naturalne zdolności regeneracyjne, nadać jej gładkości i wyrównać zmarszczki. 

 

 

Kamila, lat 31 i Honorata, lat 45 – zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego i botoxu

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, który naturalnie występuje w naszej skórze. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody w naszym organizmie co skutkuje nawilżeniem, napięciem i zwiększoną elastycznością skóry. Niestety z biegiem lat następuje degradacja cząsteczek kwasu hialuronowego w związku z czym następuje powolny proces starzenia się skóry.

Kwas hialuronowy do korygowania zmarszczek ma postać elastycznego żelu, którego cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek. Wielkości cząstek żelu są dopasowane do struktury tkanki danej warstwy skóry. Tym samym zapewniają wyjątkową zdolność ujędrniania, podniesienia i wygładzenia skóry. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia odpowiedni dobór terapii do poszczególnych warstw skóry, zależnie od zalecanej głębokości wstrzykiwania. Preparaty kwasu hialuronowego są gotowymi produktami a więc nie ma ryzyka wystąpienia uczulenia.

Kwas hialuronowy swoje zastosowanie znajduje w: niwelowaniu zmarszczek na czole, okolicy oczu, ust, fałdów nosowo wargowych, powiększeniu ust jak i podkreślenia ich konturów, modelowaniu owalu twarzy (okolicy policzków, brody). Zaletą stosowania tych preparatów jest to, że nie powodują uczuleń, unikalną cechą jest również powolna degradacja. Oznacza to, że w miarę upływu czasu materiał powoli się wchłania natomiast objętość wypełnienia pozostaje taka sama dlatego efekty utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Kosmetyczne efekty podania preparatu są niemal natychmiastowe a przede wszystkim wyglądają naturalnie.

Botox inaczej botulina lub toksyna botulinowa jest silnie działającą substancją powodującą blokowanie połączeń nerwowych pomiędzy płytką nerwową a mięśniem, w związku z tym mięśnie ulegają rozluźnieniu, a zmarszczki rozprostowują się. Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje zmarszczki (mimiczne) wywołane przez kurczenie się mięśni twarzy i zapobiega ich powstawaniu w przyszłości (działanie profilaktyczne).

Podaje się niewielkie dawki rzędu 5-50 jednostek podczas zabiegu. Małe dawki leku i sposób podania sprawiają, że działają one tylko w miejscu wstrzyknięcia. Przy tych dawkach nie istnieje żadne ryzyko wystąpienia toksyczności toksyny botulinowej, gdyż dawki toksyczne dla człowieka wynoszą powyżej 2,5 tys. jednostek.

Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w medycynie, m.in. do usuwania zmarszczek: między brwiami (zmarszczki "lwie", gładzizna czoła), poprzecznych czoła, wokół oczu (kurze łapki), okolic: powieki dolnej, ust, na brodzie, szyi.

Warto również wskazać, iż wykorzystuje się ją: do usuwania nadmiernej potliwości stóp, pach, dłoni, leczenia bólu głowy (migren), podnoszenia brwi (czasami bez typowej redukcji zmarszczek czoła), likwidowania tzw. "brody czarownicy" i wygładzania bródki, podnoszenia kącików ust, wygładzania szyi i dekoltu.

Pacjent po zabiegu może natychmiast wrócić do domu lub pracy. Po około 2 tygodniach może wystąpić konieczność dostrzyknięcia preparatu w celu utrwalenia efektu. W efekcie zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się. Wyraz twarzy staje się łagodniejszy ale jest wciąż naturalny a ogólna mimika zostaje zachowana. Toksyna botulinowa zaczyna działać już  od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny po kilku dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-8 miesięcy (zależy to od indywidualnych cech organizmu). Pacjenci po kuracji botoksem, a szczególnie w połączeniu z kwasem hialuronowym osiągają dużą satysfakcję ze swojego wyglądu.

 

Elżbieta, lat 54 – zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego

O tej procedurze rozpisywaliśmy się dosyć szeroko.  Dlatego w tym miejscu warto przypomnieć jej szerokie zastosowanie w dziedzinie ortopedii, okulistyki, implantologii stomatologicznej, chirurgii plastycznej czy też medycyny sportowej. Tak szerokie spectrum zastosowania pozwoliło zgromadzić fundamentalną, usystematyzowaną wiedzę popartą licznymi badaniami klinicznymi, która potwierdza skuteczność i wysoki profil bezpieczeństwa zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego.

W dermatologii, medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej metoda ta otwiera zupełnie nowe możliwości wyjątkowo skutecznej rewitalizacji skóry dzięki autologicznej odbudowie komórkowej. Liczne badania i publikacje potwierdzają właściwości biostymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz tworzenia sieci naczyń krwionośnych w skórze. Efektywność działania PRP w dziedzinie medycyny estetycznej została bardzo szybko doceniona przez specjalistów ze względu na jej wszechstronność, kompleksowość, małoinwazyjność, dobrą tolerancję przez pacjentów i maksymalne efekty, bez ryzyka działań niepożądanych. Mimo, iż terapia osoczem bogatopłytkowym dała dermatologii i medycynie estetycznej zupełnie nowe możliwości wielokierunkowego, skutecznego i bezpiecznego leczenia i odmładzania skóry, to przez długi czas zabiegi były bardzo rzadko zalecana i wykonywana w gabinetach medycznych. Działo się tak z powodu bardzo wysokich kosztów i trudności w pozyskiwaniu i preparacji osocza bogatopłytkowego. Aktualnie, dzięki udoskonaleniu, uproszczeniu i obniżeniu kosztów przeprowadzenia procedury, stała się metodą szeroko stosowaną, a jej potencjał w dużej mierze wykorzystywany.

Zabiegi z zastosowaniem osoczem bogatopłytkowego pozwalają w krótkim czasie osiągnąć bardzo dobre rezultaty w redukcji wiotkości skóry, zlokalizowanej w delikatnych okolicach (oczu, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni), w leczeniu blizn, rozstępów, w przyspieszeniu procesu gojenia oraz hamowaniu wypadania włosów i leczeniu łysienia.

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777