Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

Miło nam powitać nowego lekarza w Poradni Dermatologicznej

 

Miło nam poinformować, że nasz zespół w ramach Poradni Dermatologicznej wzmocniła lek. med. Maria Stawińska (lat 57), która będzie wspierała naszych pacjentów w problemach związanych z dermatologią i wenerologią. Pani doktor będzie przyjmować w środy. Pierwszy raz zapraszamy w dniu 19.10.2016 roku.

 

Pani doktor jest absolwentką Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, którą ukończyła w 1985r. Specjalizację II stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii uzyskała w 1997r w Klinice Dermatologii i Wenerologii w Poznaniu, pod kierunkiem dr n. med. Marka Kaźmierowskiego. W latach 1987- 1998 pracowała w Poradni Chorób Zawodowych Skóry, w Poradni Alergologicznej, w Klinice Dermatologii.

Obecnie Pani doktor pracuje w Wielkopolskim Centrum Medycyny Pracy w Poznaniu oraz w Poradni Dermatologicznej NZOZ. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Zainteresowania zawodowe Pani doktor to alergologia dermatologiczna, schorzenia skórne dzieci, diagnostyka znamion skórnych. Jej doświadczenie zawodowe zostało ugruntowane praktyką i licznymi kursami szkoleniowymi między innymi z diagnostyki alergologicznej, kriochirurgii czy diagnostyki dermatoskopowej.

Pani doktor jest autorem i współautorem kilku artykułów dotyczących alergii na nikiel, opublikowanych w czasopismach medycznych i wygłoszonych na kongresach alergologicznych.

Poradnię dermatologiczną wyposażyliśmy w innowacyjne urządzenie: Lampa ekscymerowa 308 nm EXSYS o długości  fali 308 nm, która w licznych badaniach klicznych wykazała, że jest szczególnie skuteczna przy wielu schorzeniach skóry.

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną pojawiającą się na skórze. Najczęstsza forma "plaque psoriasis" pojawia się jako podniesione, czerwone plamy lub zmiany pokryte srebrno-białymi nagromadzeniami martwego naskórka. Łuszczyca może wystąpić w dowolnej części ciała i mogą być z nią związane poważne warunki zdrowotne takie jak cukrzyca, choroby układu krążenia czy depresja.

Bielactwo rozwija się na skórze w postaci białych plamek, które różnią się pod względem wielkości i położenia, Plamy występują, gdy komórki pigmentu lub melanocytów są zniszczone a melanina nie może być już wytwarzana. Około 50% z tych, którzy doświadczają tej choroby tracą pigment już przed ukończeniem 20 roku życia. Około 1/3 wszystkich pacjentów chorych na bielactwo zgłasza że pojawiało się ono również u innych członków rodziny. Bielactwo nabyte jest nabytą miejscową utratą pigmentacji skóry. Może ono nastąpić po stanach zapalnych skóry, oparzeniach, sterydowych zmianach chorobowych czy postdermabrazji.

Atopowe zapalenie skóry (egzema) jest swędzącym zapaleniem skóry. Przewlekła choroba, której może towarzyszyć astma czy katar sienny. Egzema jest często spotykana u niemowląt i dzieci, ale także może się wracać lub po raz pierwszy pojawiać się w wieku dorosłym.

 

 

 

Jednocześnie chcemy podkreślić, że nie rozstajemy się z dr n. med. Jackiem Królem, który będzie od listopada świadczył u nas usługi z zakresu laseroterapii w Poradni Medycyny Estetycznej.

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777