Usługi

IntimaLase - laserowe obkurczanie pochwy

 

Laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase to nowatorska, nieinwazyjna, opatentowana terapia ujędrniania pochwy laserem Er: Yag firmy FOTONA. Metoda powoduje ujędrnienie i obkurczenie kanału pochwy w wyniku fototermalnej stymulacji odnowy kolagenu, powodującej obkurczanie i naprężanie ściany.

 

Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) jest dość częstym zjawiskiem opisywanym jako utrata optymalnej struktury pochwy, które zazwyczaj związane jest z porodem drogami natury oraz naturalnym procesem starzenia się. Wielokrotne ciąże i porody przyczyniają się do pogorszenia się VRS, podobnie jak wystąpienie menopauzy, która powoduje spadek poziomu hormonów i zanikanie pochwy. Zespół rozluźnienia pochwy i „luźna pochwa” są bezpośrednio związane ze zmniejszeniem tarcia podczas stosunku, a tym samym spadkiem lub całkowitą utratą satysfakcji seksualnej.

Na rynku dostępny jest cały szereg różnych opcji umożliwiających leczenie VRS, poczynając od metod behawioralnych (ćwiczenia mięśni Kegla), poprzez terapie farmakologiczne (kuracje hormonalne, kremy i spraye poprawiające elastyczność), a kończąc na mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegach chirurgicznych. Pomimo, iż terapie behawioralne i hormonalne są nieinwazyjne i bezpieczne, mają one ograniczoną skuteczność. Z drugiej jednak strony, różnorodne procedury chirurgiczne obiecują o wiele lepszy efekt końcowy za cenę wyższego ryzyka z nimi związanego.

Dlatego w Regionalnym Centrum Zdrowia proponujemy nowoczesną terapię, minimalnie inwazyjną i nieablacyjną procedurę poprawiającą elastyczność pochwy, wykorzystującą laser Er:YAG, która opiera się na fototermicznej interakcji pomiędzy laserem a błoną śluzową tkanki. Ściśle kontrolowana energia lasera VSP dostarczana do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy powoduje ogrzanie tkanki i zawartego w niej kolagenu. Podgrzanie kolagenu powoduje jego natychmiastowe skurczenie się, co z kolei sprawia, że włókna robią się krótsze i grubsze, a to w konsekwencji prowadzi do kurczenia i zmniejszania się naświetlanej tkanki. Poza chwilowym skurczeniem się kolagenu i tkanki, rozpoczynają się procesy remodelowania kolagenu i neokolagenezy i pod koniec tych właśnie procesów leczona tkanka jest wzbogacona o nowy kolagen i wydaje się młodsza, bardziej napięta i bardziej elastyczna, co tym samym oznacza zmniejszenie wiotkości pochwy oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.

Wyniki badań klinicznych wykazują znaczną poprawę jędrności pochwy i satysfakcji seksualnej kobiet w wyniku przeprowadzonego zabiegu. Metoda jest całkowicie nieinwazyjna - bez cięcia, szycia ani krwawienia, a sam zabieg wykonywany jest w warunkach gabinetu ginekologicznego. Rekonwalescencja jest bardzo szybka, bez konieczności stosowania leków przeciwbólowych i antybiotyków.

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777