O nas

dr n. med. Marek Rodzeń

 

dr nauk medycznych Marek Rodzeń, chirurg - jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie, którą ukończył w 1989 roku. W roku 1993 uzyskał I stopień, a w 2004 II stopień specjalizacji chirurgii ogólnej. Posiada duże doświadczenie zarówno w praktyce szpitalnej jak i w poradnictwie ambulatoryjnym. 

 

W roku 1990 został zatrudniony w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Tarnobrzegu, gdzie odbył staż, a następnie został zatrudniony na oddziale Chirurgii Ogólnej Urazowej  i Onkologicznej jako młodszy asystent.

W roku 1993 uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Równocześnie pracował w Dziale Pomocy Doraźnej, Poradni Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Tarnobrzegu. Pracując jako asystent na Oddziale Chirurgii Ogólnej Urazowej I Onkologicznej zdobywał doświadczenie chirurgiczne  i po odbyciu niezbędnych staży oraz po zdaniu egzaminów uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej.

W latach 2005-2006 pracował dodatkowo w Poradni Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Przemyślu i odbył niezbędne kursy uzyskując uprawnienia wykonywania badań USG dopplerowskich naczyń żylnych i tętniczych kończyn górnych i dolnych.

W 2006 w wyniku odbytego konkursu ofert otrzymał nominację na zastępcę ordynatora oddziału Chirurgii Ogólnej SP ZOZ w Drezdenku, gdzie pracował do 2007. Od października 2007 awansował na Kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej SPZOZ w Górze, gdzie kierował oddziałem do stycznia 2014.

W 2008 podjął dodatkową pracę w Leszczyńskim Centrum Medycznym w Lesznie pracując w Poradni Chirurgii Ogólnej i Proktologicznej oraz Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej do listopada 2014. Podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe w roku 2009 uzyskał certyfikat umiejętności wykonywania badań endoskopowych przewodu pokarmowego.

W 2010 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych broniąc pracę doktorską "Ostre schorzenia jamy brzusznej w  materiale Oddziału Chirurgicznego Szpitala w Górze" na Wydziale lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Od roku 2011 wykonywał dodatkowo badania endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego na rzecz sieci Nowy Szpital sp. z  o.o. w Skwierzynie, Świebodzinie, Krośnie Odrzańskim i we Wschowie.

W listopadzie 2015 roku uzyskał specjalizację  z chirurgii onkologicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Od  2013 roku przyjmuje w Regionalnym Centrum Zdrowia w Zbąszyniu, gdzie pełni także funkcję dyrektora do spraw medycznych.

W czasie swej długoletniej pracy zdobywał swą wiedzę i doświadczenie z chirurgii ogólnej, urazowej, naczyniowej i onkologicznej biorąc udział w wielu krajowych zjazdach i konferencjach medycznych. Cieszy się od wielu lat zaufaniem wielu pacjentów, o czym świadczą opinie na portalu "Znany Lekarz pl." oraz otrzymany Certyfikat Zaufania Pacjentów w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym "Laur Pacjent 2013," a także Certyfikat Eksperta w serwisie "ABC Zdrowie.pl".

Jest autorem licznych publikacji medycznych i współautorem rozdziałów książek medycznych. Specjalizuje się w operacjach chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej. Posiada umiejętności wykonywania zabiegu skleroterapii, małoinwazyjnego usuwania żylaków metodą Barrona oraz obsługi lasera Fotona Spectro SP, Nd:Yag i Er:Yag, procedur ablacyjnych i nieablacyjnych, procedur z dermatochirurgii, lipolizy laserowej, wewnątrzżylnego usuwania żylaków.

Języki: angielski i rosyjski

Odwiedź stronę internetową lekarza

Zapoznaj się z opiniami na temat lekarza

Odwiedź także stronę: abcZdrowie

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777