O nas

psycholog Wioleta Nowak

mgr Wioleta Nowak - absolwentka psychologii o specjalności klinicznej Uniwersytetu SWPS oraz studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego dla psychologów Uniwersytetu UAM. Obecnie uczęszcza do Szkoły Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Aktualnie pracuje w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo - Leczniczym w Poznaniu oraz Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych przy Wielkopolskim Centrum Pomocy Bliźniemu.

Przeprowadza konsultacje psychologiczne oraz psychoterapie osób dorosłych, a także dzieci i młodzieży. Zakres świadczonych usług kieruje do pacjentów zmagających się z kryzysem życiowym (żałobą, rozstaniem, nagłą zmianą lub doświadczeniem przemocy), przewlekłym stresem, agresją, chorobą somatyczną i psychosomatyczną, cierpiących na depresję, lęki, nerwice, schizofrenię oraz zaburzenia osobowości, a także poszukujących siebie i sensu życia. Ponadto prowadzi rehabilitację procesów poznawczych w chorobach otępiennych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in w:

  • Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu na Oddziale Klinicznym Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych oraz Pracowni Hemodializ Kliniki Nefrologii;
  • Szpitalu Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu na Oddziale Toksykologii, Chirurgii Ogólnej, Patologii Ciąży, Położnictwa oraz Otolaryngologii;
  • Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym, Rehabilitacyjnym;
  • Centrum Dializ Fresenius Nefrocare w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych
  • Centrum Dializ Fresenius w Centrum Medycznym HCP Poznań;
  • Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu, w Zespole Wsparcia i Pomocy Specjalistycznej oraz Zespole do Spraw Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

Odbyła szkolenia m.in. z zakresu:

  • Diagnozy neuropsychologicznej oraz rehabilitacji poznawczej;         
  • Współczesnych rozwiązań stosowanych w celu oceny wiarygodności informacji w obszarze wymiaru sprawiedliwości oraz biznesu;
  • Współczesnych oblicz uzależnień;
  • Praw pacjenta a praw lekarza

Pani psycholog pracuje głownie w nurcie poznawczo- behawioralnym, który jest jedną z najskuteczniejszych metod postępowania terapeutycznego w przypadku zaburzeń oraz trudności natury psychicznej. Dzięki długoletnim i licznym badaniom klinicznym, jest to jedno z najlepiej sprawdzonych empirycznie podejść. Psychoterapia poznawczo- behawioralna jest nastawiona na zmianę myślenia (sfera poznawcza) i zmianę zachowania (sfera behawioralna). Ukierunkowana na rozwiązywanie bieżących, konkretnych trudności i problemów, skoncentrowana jest na tu i teraz. Krótkoterminowa – obejmuje od kilku do kilkunastu sesji, na ogół jeden raz w tygodniu (zdarzają się terapie trwające dłużej, jeżeli dotyczą problemów bardzo złożonych i utrwalonych). Jest oparta na ścisłej współpracy pomiędzy terapeutą a pacjentem, którzy wspólnie wypracowują optymalny przebieg procesu terapeutycznego.

Podczas terapii dla pani psycholog najważniejszy jest komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjenta. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Przestrzega zasad kodeksu etycznego zawodu psychologa oraz psychoterapeuty poznawczo- behawioralnego.

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777