Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

Kolejny sukces w Poradni Dietetycznej- prawdziwe historie cd.

Pani A. jest osobą młodą, zapracowaną ,mamą 2 dzieci. Na konsultacje  do  Poradni Dietetycznej zgłosiła się w lipcu. Przebywała wówczas na urlopie i uznała, że skoro ma więcej czasu dla siebie powalczy o swoje zdrowie i sylwetkę.

Podczas wywiadu okazało się że ma złe wyniki wątroby, które wskazują na początki niealkoholowego stłuszczenia. Pani A. czuła się fatalnie i oprócz tego że wiedziała że ma nadwagę 92 kg przy wzroście 158 cm,  to przede wszystkim chciała po prostu wiedzieć jak ma się odżywiać i ile jeść żeby być zdrową. Złe samopoczucie przeszkadzało jej w codziennym funkcjonowaniu. Wiek metaboliczny jaki pokazał się podczas badania antropometrycznego wynosił  51 lat (!!!), a biologiczny wiek pacjentki  to 36 lat. Fakt ten poruszył Panią A. i dodatkowo zmotywował do podjęcia walki. W diecie wątrobowej zaleca się jedzenie 5-6 mniejszych posiłków co pozwala odciążyć wątrobę i spowolnić tempo jej prac. Posiłki powinny być świeżo przygotowane, najlepiej tego samego dnia. Nie zaleca się jeść dań odgrzewanych i długo przechowywanych w lodówce. Oczywiście z diety zostały wykluczone potrawy smażone, szczególnie w głębokim tłuszczu i panierkach, oraz duszone w ciężkich sosach. Jednym słowem Pani A. musiała zapomnieć o tradycyjnej polskiej kuchni. Dowiedziała się też jakie zioła warto wprowadzić żeby wspomóc pracę wątroby. Okazało się, że Pani A. poważnie podeszła do tematu i na efekty nie musiała długo czekać. Już na kolejną wizytę przyszła o 5 kg lżejsza i z dużo lepszym samopoczuciem. Ponieważ urlop się kończył dostała kolejny jadłospis taki, aby były w nim posiłki, które można spokojnie zabierać do pracy.

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne Pani A. wynosiło 1700 – 1800 kcal rozłożonych na  5 posiłków. Dodatkowo Pani A. zaczęła więcej się ruszać i regularnie uprawia Nordic Walking. Nowe, zdrowe zalecenia żywieniowe wprowadziła w kuchni zmieniając dotychczasowe przyzwyczajenia członków rodziny.

W ciągu 3 miesięcy Pani A. schudła ponad 15 kg. – jej obecna waga wynosi 77,7kg. Spaliła ok 10 kg tkanki tłuszczowej. To jest naprawdę dobry wynik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777