Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

Terapia manualna skuteczna w bólach i napięciach mięśniowych

Problem bolącego kręgosłupa, stawów, przewlekłe napięcia mięśniowe, drentwienia rąk, stany po urazach narządu ruchu doświadczyło wielu z nas. Czasami dolegliwości trwają latami, a leki uśnieżają ból na chwilę, nie likwidując jego przyczyny.

Poprawnie uformowane mięśnie grzbietu trzymają w stabilnej pionowej pozycji nasz kręgosłup. To właśnie mięśnie kręgosłupa (wraz z mięśniami brzucha) kształtują naszą sylwetkę. Są odpowiedzialne za dźwiganie i wszelkie ruchy głowy oraz ramion. Biorą również udział w procesie oddychania unosząc żebra.  Długotrwałe zaniedbanie właściwej postawy ciała powoduje przykurcze mięśni i uciski na nerwy, co w konsekwencji prowadzi do przewlekłych dolegliwości bólowych karku, szyi, głowy, barku, rąk, a także okolicy klatki piersiowej.

Najlepszym rozwiązaniem jest dokładna diagnostyka stanu mięśni - terapia manualna. Polega ona na odnajdywaniu uszkodzonych struktur poprzez ucisk. Technika ta wywodzi się z medycyny chińskiej i od wieków skutecznie niweluje wszelkie bóle w obrębie stawów, ścięgien i mięśni.

Fizjoterapeutka Sonia Jóźwiak podczas sesji terapeutycznej stopniowo odblokowuje kolejne struktury tkanek miękkich. Uwalnia od napięć okolice stawów i przywraca prawidłowe ich ułożenie. Zabiegi powinny być kontynuowane przez kilka tygodni, aby skutecznie usunąć przyczynę bólu. Dodatkowo pacjent otrzymuje indywidualne zalecenia (ćwiczenia), które mają na celu właściwe utrzymanie mięśni, aby problem się nie powtórzył. Niestety w wielu przypadkach schorzenia maja charakter zwyrodnieniowy, dlatego terapia manualna pozostaje jedyną skuteczną, nieinwazyjną metodą hamującą proces chorobowy.

Pani Sonia przyjmuje w Poradnii Ortopedycznej w Regionalnym Centrum Zdrowia i rehabilituje osoby  uskarżające się na bóle pleców, mięśni, stawów. Pomaga przywrócić prawidłową funkcję układu mięśniowo-szkieletowego po urazach i zabiegach operacyjnych. Wizyta u Pani Soni to wnikliwy wywiad i diagnostyka manualna. Już po pierwszej terapii pacjenci zgłaszają wyraźną poprawę zakresu ruchów i zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Warto wspomnieć, że duże zainteresowanie w zakresie technik uciskowych na tkanach miękkich i głębokich przejawiają osoby aktywnie uprawiające sport. Pani Sonia ma wieloletnie doświadczenie w pracy z zawodowymi sportowcami. Współpracuje z klubami i grupami sportowymi, prowadzi tereningi funkcjonalne, wspomagające przygotowanie motoryczne zawodników.

Terapia manualna w Regionalnym Centrum Zdrowia u pani Sonii w każdy wtorek od godziny 13:00. Obowiązują wcześniejsza rejestracja.

 

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777