Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

Postanowienia Noworoczne

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na noworoczne postanowienia możemy Ci w tym pomóc. Poniżej lista zadań na 2018 rok:

1. Dawno nie byłeś/łaś u lekarza - najwyższa pora sprawdzić stan swojego zdrowia. Zacznij od podstaw. Zrób podstawowe badania krwi i z wynikami umów sie na wizytę lekarską.

2. Wszystkie Panie zachęcamy do regularnych kontrioli swoich piersi. Przypominamy, że po 30-tym roku życia należy przynajmniej raz w roku wykonać badanie USG piersi, a po 50-tym roku życia badanie mammograficzne. Jeśli niepokoją Was zmiany na skórze, lub wyczuwalne guzki w gruczole piersiowym koniecznie zgłoś sie na badanie USG. Dobrym postanowieniem noworocznym jest comiesięczna samokontrola piersi. Jak ją wykonać? Tutaj znajdziesz INSTRUKCJĘ.

3. Drodzy Panowie Wy również musicie sie kontrolować. Wszyscy mężczyźni po 40-tce raz w roku powinni zbadać poziom PSA (glikoproteina wytwarzana w gruczole krokowym, jej podwyższone wartości mogą sugerować stan zapalny tegoż gruczołu).

4. Jeżeli czujesz, że Twoje możliwości są osłabione. Nie znajdujesz radości z życia, albo problemy Cię przerastają. Jesteś rozdrażniony/na i smutny/na - może to być depresja. Porozmawiaj o tym z psychologiem.

5. "Opakowanie, też ważne". Po świątecznym obżarstwie najwyższa pora przejść na dietę i zacząć uprawiać sport (choćby codzienna gimnastyka z muzyką). Nowy Rok rozpocznij pomiarem masy i składu ciała metodą BIA. Sam zobaczysz ile w tobie wody, mięśni, a ile tłuszczu.

6. Aby uniknąć chorób już teraz wprowadź zdrowe produkty do swojej diety. Jak i co gotować podpowie nasz dietetyk.

7. Przeszkadza Ci brzuszek, nie możesz wcisnąć się w swoje ulubione spodnie, widzisz, że upływający czas odbija się na Twojej twarzy? Skonsultuj to z kosmetologiem.  Pomożemy zadbać o Twoją skórę i sylwetkę.

 

 

 

Nie czekaj! To co zrobisz dla siebie dziś zaowocuje w przyszłości!

 

Wszystkim naszym pacjentom i klientom życzymy wytrwałości w postanowieniach noworocznych.

 

Żródło zdjęcia: Designed by Freepik

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777