Nawiguj do: Aktualności
Aktualności

Skuteczne, bezbolesne zabiegi wyszczuplające

Minęło 10 lat odkąd dermatolodzy: dr med. Dietera Mansteina  oraz dr med. R. Roxa Andersona  z the Wellman Center for Photomedicine at Massachusetts General Hospital in Boston (filia harwardzkiej Szkoły Medycznej) udowodnili, że w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki je otaczające.

Dzięki temu odkryciu opracowano i opatentowano technologię leżącą u podstaw nieinwazyjnego zabiegu kriolipolizy. 

KRIOLIPOLIZA - zabieg, który od lat cieszy się olbrzymią popularnością zarówno wśród pań, jak i panów skutecznie likwidując nadmiar lokalnej tkanki tłuszczowej. Bezinwazyjnie, bezboleśnie pozwala pozbyć się oponek i obtłuszczeń na brzuchu, biodrach, pośladkach i udach.

Mechanizm działania polega na miejscowym schładzaniu tkanki tłuszczowej w celu spowodowania jej rozpadu komórkowego (lipolizy). Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. W rezultacie kontrolowane,  miejscowe chłodzenie tkanek prowadzi do utraty podskórnego tłuszczu bez uszkadzania skóry. Ochłodzone komórki tłuszczowe przechodzą "kontrolowaną śmierć" i stopniowo eliminowane są z organizmu, za sprawą normalnych procesów metabolicznych. W wyniku czego procesu grubość warstwy tłuszczowej maleje.

Jak wygląda zabieg?

Na miejsce zabiegowe nakładamy  membrany, które nasączone są specjalnym preparatem. Skutecznie chronią skórę przed niska temperaturą. Następnie przykładamy głowice chłodzące, które zasysają fałd skórny na czas 45-60 min.

Po zakończonym zabiegu skóra  jest zimna i zasiniona z drobnymi wybroczynami.  W tym miejscu można odczuwać niewielkie zaburzenia czucia. Objawy zazwyczaj po kilku dniach ustępują, nie mniej indywiudualnie mogą trwać dłużej.

Jak często należy powtarzać zabieg by uzyskać efekt?

Kriolipoliza należy do tych zabiegów, które mają wysoką efektywność, jednak na rezultaty trzeba poczekać. Pojawiają się one w miarę, jak komórki obumierają.

Po pierwszym zabiegu można zauważyć już 20-30%  redukcjit tkanki w zassanym obszarze. Jednak efekt ten pojawia sie stopniowo po paru tygodniach. Kolejny zabieg na tę samą część ciała można powtórzyć najwcześniej po 4 tygodniach. Najlepsze efekty uzyskujemy zasysając również okoliczne obszary, dlatego aby skutecznie zmniejszyc obwód np. brzucha zalecane jest przykładanie głowic w różnych miejscach i powtarzać tę procedrę kolejno po 4 tygodniach.

WAŻNE !

Przy kriolipolizie, tak jak przy większości zabiegów medycyny estetycznej ważna jest dobra diagnoza. Nie wykonuje się tego zabiegu osobom otyłym i np. ze zbitym tłuszczem, bo aplikator nie jest wówczas w stanie zassać fałdu skórnego. Nie ma też sensu wykonywać zabieg, gdy pacjent ma problem z luźna, obwisłą skórą i/lub mięśniami, bo krilipoliza działa na tłuszcz, więc wykonujemy ja tam, gdzie ten tłuszcz jest.  Kriolipoliza jest zabiegiem typowo WYSZCZUPLAJĄCYM, a nie modelującym. W celu pojędrnienia i likwidacji cellulitu stosujemy inne procedury. Najlepsze efekty uzyskuje się łącząc kilka technik zabiegowych wraz z dietą i wzmożoną aktywnościa fizyczną.

 

Jeśli jesteś zainteresowana/ny pozbyciem sie niechcianych centymetrów zapraszamy na darmowe konsultacje  kosmetologa. W tym celu prosimy o  osobiste lub telefoniczne umówienie wizyty pod nr (68) 38 67 777

RCZ logo

Regionalne Centrum Zdrowia
Sp. z o.o. w Zbąszyniu,


ul. Na Kępie 3
64-360 Zbąszyń

tel. (68) 38 67 777

Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
ul. Na Kępie 3,
64-360 Zbąszyń
NIP: 788-199-54-68
tel. (68) 38 67 777